Marantz PM7000N wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym Czarny

 • Dodaj recenzję:
 • 21058
 • Producent: Marantz

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 6 999,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Zapytaj o dostępność!
 • 4 699,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Płatność gotówką - pobranie, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Banku online (nawet w 15 min.!), Credit Agricole Raty, eRaty Santander Consumer Bank, Leasing
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Marantz PM7000N wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym

 

 

Marantz zaprezentował swój pierwszy zintegrowany wzmacniacz hi-fi oferujący możliwość streamingu muzyki w wysokiej rozdzielczości. Dzięki wbudowanej technologii HEOS słuchacze mogą odtwarzać muzykę bezprzewodowo z Amazon Music (HD), Spotify Free i Premium, TIDAL, Deezer i wielu innych serwisów muzycznych online oraz z lokalnych bibliotek plików audio. Jak zapowiada producent, PM7000N został stworzony z myślą o najbardziej wymagających entuzjastach doskonałego brzmienia, a ręcznie dobierane podzespoły wykorzystane również w sekcji phono zapewniają obsługę formatów wysokiej rozdzielczości oraz. To ciekawe, bo firma dopiero co wprowadziła na rynek swój pierwszy sieciowy amplituner stereo, NR1200. PM7000N jest najwyraźniej kolejnym krokiem na tej drodze - urządzeniem adresowanym do klientów szukających sprzętu o podobnej funkcjonalności, ale oferującego jeszcze wyższą jakość brzmienia.

 

 

Zaprojektowany w oparciu o autorskie rozwiązania Marantz, takie jak opracowana przez markę technologia wzmocnienia Current Feedback i moduły wzmacniacza HDAM-SA3, model PM7000N ma zapewniać realistyczne brzmienie z rozszerzonym zakresem dynamiki i niskim poziomem zniekształceń, aby sprostać wymaganiom cyfrowej muzyki w wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacz został również wyposażony w transformator toroidalny i wydajny zasilacz, który zapewnia moc 2 x 60 W przy 8 omach lub 2 x 80 W przy 4 omach. PM7000N oferuje także nowo opracowaną sekcję przedwzmacniacza, która wykorzystuje najnowszą technologię cyfrowej regulacji głośności, aby osiągnąć możliwie najlepszą separację kanałów i optymalny współczynnik sygnału do szumu. "Zauważyliśmy, zarówno wśród początkujących entuzjastów audio, jak i doświadczonych audiofilów, rosnącą potrzebę uzyskania łatwego dostępu do ulubionych muzycznych serwisów streamingowych online, zwłaszcza do treści w wysokiej rozdzielczości od dostawców takich jak Amazon Music HD i TIDAL. Wzmacniacz zintegrowany PM7000N oferuje to, co najlepsze z obu światów, zachowując bogate audiofilskie dziedzictwo 2-kanałowych wzmacniaczy Marantz Hi-Fi, jednocześnie zaspokajając zapotrzebowanie rynku na dostęp do serwisów streamingowych." - stwierdził Emmanuel Millot, starszy dyrektor do spraw zarządzania marką Marantz. Zauważyliśmy... Emmanuel, jestem pod wrażeniem Twojej spostrzegawczości.

 

 

Dzięki wbudowanej platformie HEOS, wzmacniacz zintegrowany PM7000N umożliwia streaming muzyki z niemal nieograniczonych źródeł oraz dostarcza dźwięk do dowolnego pomieszczenia w domu przy wykorzystaniu inteligentnych głośników lub innych urządzeń z technologią HEOS, zapewniając bezprzewodową rozrywkę w całym domu. Konsumenci mogą słuchać ulubionych utworów z serwisów streamingowych, a także plików muzycznych PCM do 24 bit/192 kHz, a także DSD 5,6. Ponadto, PM7000N obsługuje streaming Spotify Connect dla użytkowników z darmowymi kontami, dzięki czemu słuchacze mogą wybrać muzykę na urządzeniu mobilnym lub komputerze bezpośrednio w aplikacji Spotify i przesłać ją prosto do wzmacniacza PM7000N. Treści audio można dodatkowo streamować wykorzystując Bluetooth lub Apple AirPlay 2.

 

 

Aby najlepiej odizolować sekcję analogową od szumów cyfrowych oraz promieniowania z otoczenia, sekcja cyfrowa została zainstalowana w ekranowanej obudowie, co minimalizuje potencjalne zakłócenia. Aby jednak w pełni zachować czystość sygnału podczas słuchania źródeł analogowych i zapewnić jak najwięcej szczegółów z treści muzycznych, wzmacniacz PM7000N został również wyposażony w tryb Pure. Tryb Pure umożliwia słuchaczom wyłączenie portu USB-A, sieci Wi-Fi lub Bluetooth, osobno lub równocześnie, aby przekształcić PM7000N we wzmacniacz czysto analogowy. Miłośnicy płyt winylowych mogą z łatwością podłączyć gramofon do wejścia phono i cieszyć się klasycznym brzmieniem całej kolekcji płyt LP. W wzmacniaczu PM7000N wprowadzono nową konstrukcję obwodu phono, która wykorzystuje tranzystor FET (Field-Effect Transistor) w sekcji wejściowej. Zapewnia to wysoką impedancję wejściową, eliminuje potrzebę stosowania kondensatorów sprzęgających AC i upraszcza ścieżkę sygnału, zmniejszając zniekształcenia i znacznie poprawiając ogólną klarowność sygnału.

 

 

PM7000N został wyposażony w cztery wejścia i jedno wyjście analogowe, jedno wejście koaksjalne i dwa optyczne wejścia cyfrowe, a także wejście USB-A dla plików audio o wysokiej rozdzielczości. Konsumenci mogą podłączyć telewizor lub dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej oraz odtwarzacz Blu-ray lub DVD do jednego z trzech cyfrowych wejść audio (optyczne i koaksjalne) i cieszyć się ekscytującymi i dynamicznymi wrażeniami z filmowych ścieżek dźwiękowych i programów telewizyjnych. Wszystkie wejścia cyfrowe mogą automatycznie aktywować PM7000N po wykryciu sygnału audio, a pilot telewizora można zaprogramować do bezpośredniego sterowania główną regulacją głośności, wyciszeniem, włączaniem i wyłączaniem zasilania i wyboru źródeł wzmacniacza PM7000N. Wyjście subwoofera wykorzystuje regulowaną zwrotnicę dolnoprzepustową, aby dopasować odpowiedź niskich częstotliwości do każdego indywidualnego środowiska odsłuchowego.