Monitor Audio Platinum PL500 II

  • Dodaj recenzję:
  • 14126
  • Producent: Monitor Audio
  • Czas realizacji: 2-7 dni

 

PL500 II

Majestatyczne PL500 II to najlepszy ambasador brzmienia najwyższej klasy. To w brzmieniu tych kolumn odkryjecie Państwo kwintesencję wysiłków naszych inżynierów: wyrafinowane, dźwięczne, detaliczne wysokie tony znajdujące oparcie w wysublimowanych tonach średnich wspieranych przez głęboką, czystą, szybką podstawę basową. Dźwięk jeszcze nigdy nie był tak potężny, nie oddawał tak dobrze prawdziwego brzmienia instrumentów i wokali, ani nie tworzył tak przekonującego, trójwymiarowego obrazu muzycznego w przestrzeni wokół słuchacza. Kolumny te tworzą nadzwyczajnie wierny, duży, wciągający doskonale prowadzonym rytmem i powalający dynamiką spektakl muzyczny. Nasz najbardziej wyrafinowany system wyposażony w aż 4 8-calowe woofery RDT®II, dwa 4-calowe przetworniki średniotonowe RDT II oraz tweeter MPD odtworzy każde nagranie, niezależnie od gatunku muzycznego, z doskonałym timingiem i precyzją. Każde nagranie i każda ścieżka dźwiękowa oglądanego filmu zabrzmią w nadzwyczaj wciągający, żywy i bezkompromisowy sposób.

 

SERIA PLATINUM II

 

Nowe przetworniki RDT®II z technologią C-CAM®
Przetwornik wysokotonowy MPD (Micro Pleated Diaphragm), zaprojektowany specjalnie dla serii Platinum II
Specjalny port bas-refleksu: HiVe®II
Wykonane z ARC® (Anti-Resonance Composite – kompozytu anty-rezonansowego) elementy przedniej ścianki oraz komory przetwornika średniotonowego
Nowy, opatentowany mechanizm nazwany 'DCF' (Dynamic Coupling Filter) dzięki któremu brzmienie jest bardziej naturalneNew patented 'DCF' (Dynamic Coupling Filter) mechanism for more natural sound

 

WYKONANIE NAJWYŻSZEJ KLASY

 

Obudowy kolumn z serii Platinum II to pokaz rzemiosła najwyższej klasy. Każda budowana jest ręcznie z precyzją godną najwyższej jakości mebli. Każdą pokryto wieloma warstwami forniru, każda to sztywna konstrukcja o wyprofilowanych bocznych ściankach. Do ich wykończenia używamy naturalnych fornirów w kolorach Santos Rosewood lub Natural Ebony, dobieranych do każdej pary kolumn osobno, dodatkowo ręcznie pokrywanych 11 warstwami bezbarwnego lakieru piano, a następnie polerowanych by wydobyć naturalną strukturę drewna. Kolumny z serii Platinum II są dostępne również w wykończeniu czarnym lakierem piano, który pięknie kontrastuje z wystrojem pokoju.

Panele frontowe pokrywane są skórą Inglestone najwyższej jakości dostarczaną przez Andrew Muirhead'a używaną przez wiele luksusowych, brytyjskich marek. Właśnie tak bardzo zależało nam na wyjątkowości i najwyższej klasie wykończenia kolumn z serii Platinum II. Dlatego właśnie każda z takich obudów wymaga aż 144 godzin pracy.

 

TECHNOLOGIA

 

Platinum II oferują najwyższą klasę brzmienia dzięki wyjątkowej konstrukcji oraz materiałom i elementom najwyższej klasy. W naszym dążeniu do jak najniższego poziomu zniekształceń dopracowaliśmy każdy, nawet najmniejszy detal. Dzięki zaawansowanym możliwościom oprogramowania FEA budując kolejne modele zoptymalizowaliśmy pracę elementów elektrycznych, mechanicznych, akustycznych oraz magnesów w przetwornikach naszych kolumn wprowadzając nowe rozwiązania, które pozwoliły nam zrealizować założone, ambitne cele. W serii Platinum II wprowadziliśmy ulepszoną generację przetworników średnio- i niskotonowych RDT® oraz, po raz pierwszy w historii marki Monitor Audio, przetworniki wysokotonowe MPD (Micro Pleated Diaphragm). Dodajmy do tego ulepszone zwrotnice, terminale głośnikowe, opracowane przez nas rozwiązania takie jak: ARC®, TLE, HiVe®II oraz 40 lat doświadczenia naszej marki w budowie kolumn głośnikowych i jest już jasne w jaki sposób stworzyliśmy high-endową serię kolumn Platinum II odtwarzających sygnał dostarczony im ze źródła z najwyższą możliwą wiernością.

 

 

 

 

 

Konstrukcja kolumny

3-drożna, 7-głośnikowa

Pasmo przenoszenia (-6dB - IEC 268-13)

22Hz - 100kHz

Skuteczność (1W@1M)

91dB

Maksymalne S.P.L.

120dBA (para)

 

Nominalna impedancja

4Ω (4.2Ω min. przy 120Hz)

Moc (RMS)

400W

Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS)

150 - 400W

Konstrukcja obudowy

Cztery porty HiVe®II
Zamknięta komora przetwornika średniotonowego typu TLE

 

Zestaw przetworników

4 8-calowe woofery basowe RDT®II o długim skoku membrany
2 4-calowe przetworniki średniotonowe RDT II
1 x przetwornik wysokotonowy MPD

Częstotliwości podziału zwrotnicy

średnie/wysokie: 3.6kHz niskie/średnie: 460Hz

Wymiary zewnętrzne (wraz z cokołem) (W x S x G)

1803 x 504 x 626mm

Wymiary zewnętrzne (wraz z nóżkami i kolcami) (W x S x G)

1848 x 504 x 626mm

 

Waga (sztuka)

99.1kg

 

Cena za sztukę, dostępne jako para