KEF R8A Czarny połysk

  • Dodaj recenzję:
  • 15728
  • Producent: KEF
  • 2 150,00 zł
  • Oblicz

KEF R8A

R8a to elastyczne rozwiązanie dla każdego, kto chce wnieść do domu wciągające wrażenia z filmu. Dzięki zintegrowanemu uchwytowi ściennemu R8a może służyć jako głośnik surround lub tylny. Alternatywnie, jeśli zostanie umieszczony na innym głośniku, R8a odbije dźwięk od sufitu, przynosząc Dolby Atmos do domu bez potrzeby niestandardowej instalacji. Wyposażony w matrycę Uni-Q o średnicy 130 mm (5,25 cala) z głośnikiem wysokotonowym o średnicy 25 mm, każdy detal jest opisany, kierowany wokół miejsca odsłuchu zgodnie z zamierzeniami reżysera.

 

Uni-Q

Umieszczenie głośnika wysokotonowego w akustycznym środku stożka środkowego przybliża akustyczną ideę źródła jednopunktowego. Nowa seria R korzysta z nowej 12. generacji legendarnego Uni-Q, który został szeroko zaprojektowany przy użyciu wewnętrznych narzędzi do symulacji i analizy KEF. Inżynierowie KEF byli w stanie radykalnie zmniejszyć kolorystykę poprzez zmniejszenie rezonansu w minimalnych odstępach między poszczególnymi elementami Uni-Q. Wynikowy dźwięk jest czystszy, dokładniejszy i sprawia, że ​​obrazowanie stereo staje się o wiele bardziej wiarygodne.

SHADOW FLARE

 

 

Pochodzący bezpośrednio z serii Reference, Shadow Flare to innowacyjna metoda redukcji szkodliwego dyfrakcji w obudowie dla delikatnych wysokich częstotliwości. Shadow Flare to starannie wyprofilowana powierzchnia przejściowa, która rozszerza efekt falowodu Uni-Q. Głośnik wysokotonowy nie ma już linii widoczności krawędzi obudowy, tworząc "obszar cienia" w punktach, w których potencjał dyfrakcji jest najwyższy. Rezultatem jest znacznie poprawiona szczegółowość, szczególnie jeśli chodzi o subtelne niuanse skubanych strun i innych dźwięków perkusyjnych.

 

STEROWNIK NISKICH CZĘSTOTLIWOŚCI

Bas jest podstawą muzyki; wszystko jest na nim zbudowane, a maksymalizacja basu jest kluczowym elementem budującym w stronę nieskazitelnego dźwięku. Przetworniki basowe serii R zostały zbudowane z wykorzystaniem dwuczęściowej struktury, w której płytka, wklęsła aluminiowa skórka znajduje się na papierowym stożku. Ta ogromna sztywność, w połączeniu z unikalną geometrią stożka, zapewnia czysty ruch jak tłok, aby zapewnić uderzenie i szybkość. Aby dokładnie kontrolować ten potężny sterownik, KEF całkowicie przeprojektował swój system magnesów, aby stworzyć bardziej równomierne pole magnetyczne. Ogólny wynik jest bardziej imponujący i imponujący.

 

MONTAŻ

 

 

Solidna platforma jest niezbędna dla doskonałego dźwięku. Nowa seria R korzysta z tłumienia warstwy ograniczonej. System ten wykorzystuje wewnętrzne szelki połączone z "stratnym" interfejsem i jest wysoce skuteczny w rozpraszaniu niechcianych wibracji, które w przeciwnym razie sztucznie zmieniałyby dźwięk i muzykę.

 

ELASTYCZNA TECHNOLOGIA PORTÓW

Jeśli chodzi o generowanie głębokiego, wyraźnego basu, projektowanie portów ma kluczowe znaczenie. Porty w serii R mają innowacyjne elastyczne ścianki. Wykorzystując obliczeniową dynamikę płynów, flarę i profil każdego portu oblicza się, aby opóźnić początek turbulencji, podczas gdy elastyczne ściany portu zapobiegają podłużnemu rezonansowi w zabarwieniu środka.

 

SPECYFIKACJA

MODEL R8a
DESIGN Two-way closed Box
DRIVE UNITS Uni-Q Driver Array:
HF: 25mm (1in.) vented aluminium dome
MF/LF: 130mm (5.25in.) aluminium cone
CROSSOVER FREQUENCIES 2kHz
FREQUENCY RANGE 96Hz-19.5kHz (-6dB)
FREQUENCY RESPONSE 105Hz-18.5kHz (±3dB)
HARMONIC DISTORTION <0.3% 200Hz-20kHz (90dB, 1m)
MAXIMUM OUTPUT 106dB
AMPLIFIER POWER 25-150W (recommended)
NOMINAL IMPEDANCE 8Ohms (min.4.2Ohms)
SENSITIVITY 86dB (2.83V/1m)
WEIGHT* 4.45 kg (9.8 lbs.)
DIMENSION (H X W X D) 173.8 x 174.6 x 259 mm (6.8 x 6.9 x 10.2 in.) with terminal*
DIMENSION (H X W X D) 173.8 x 174.6 x 255 Cabinet only

 

DOSTĘPNE OD LISTOPADA 2018