KEF LS50 Wireless Aktywna kolumna podstawkowa

  • Dodaj recenzję:
  • 13909
  • Producent: KEF
  • 9 925,00 zł
  • Oblicz

Aktywna kolumna podstawkowa KEF LS50 Wireless 

Co się stanie gdy weźmiesz jedne z najlepiej brzmiących monitorów w swojej klasie i dodasz do nich aktywne wzmacniacze oraz bezprzewodową łączność? Otrzymasz KEF LS50 Wireless. Oryginalne LS50 zostały pokazane 5 lat temu z okazji 50 rocznicy firmy. Teraz te wybitne kolumny są w stanie zaoferować jeszcze więcej.

Kolumny są wyposażone w dobrze znany, koncentryczny głośnik w technologii Uni-Q. Potrafią przetworzyć dźwięk wysokiej rozdzielczości 192kHz/24bit. Posiadają dwa przetworniki DAC na kanał, przedwzmacniacz z wbudowanym streamerem, oraz wzmacniacze dual mono o mocy 200W dla głośnika nisko-średniotonowego oraz 30W dla głośnika wysokotonowego. System jest w stanie wygenerować 106dB przy paśmie przenoszenia od 40Hz do 47kHz (-6dB). Kolumny brzmią bardzo precyzyjnie, pokazując każdy detal. Monitory możemy podłączyć do sieci Wi-Fi 2,4GHz/5GHz. Na pokładzie znajduje się też Bluetooth 4.0 aptX, USB typu B, wejście optyczne oraz analogowe wejście RCA. Do obsługi kolumn można wykorzystać dedykowaną aplikację na platformy iOS i Android. Aplikację można wykorzystać do podłączenia kolumn do sieci, streamingu oraz do ustawień korektora dźwięku.

 

 

Zainspirowane legendarnymi LS3/5A, pasywne głośniki LS50 miały swoją premierę w 50 urodziny firmy KEF. Melomani pokochali głośniki LS50 za bogate, wielowymiarowe „wrażenia sceniczne”, które stały się źródłem przekazywanych kaskadowo pogłosek i wprowadziły koncepcję profesjonalnych monitorów studyjnych „pod strzechy”. Głośniki pasywne LS50 zostały zaprojektowane w oparciu o przekonanie, że każdy zasługuje na doświadczenie jakości dźwięku. Pięć lat później firma KEF stawia czoła wyzwaniu stworzenia systemu muzycznego dla ery cyfrowej. Te starania wyniosły głośniki pasywne LS50 na następny poziom, przekształcając je w kompletny, w pełni aktywny, cyfrowy system monitorów studyjnych na użytek domowy.

System LS50 Wireless zbudowano z zachowaniem nagradzanych charakterystyk akustycznych głośników LS50, dodając moduły wzmocnienia i przetwarzania dźwięku klasy audiofilskiej, a także rozbudowane opcje łączności. Ten system udostępnia dźwięk Hi-Fi dla nowej generacji słuchaczy, których życie wypełnia muzyka cyfrowa.

Zdumiewający, wielowymiarowy dźwięk

LS50 Wireless brzmi czysto, dokładnie i transparentnie, tworząc intensywne, bogate i wielowymiarowe wrażenia sceniczne. Małe obudowy zawdzięczają to brzmienie fachowemu projektowi akustycznemu i zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Rodowód LS50

Niekorzystne efekty takie jak wibracje obudowy, radiacja dźwięku, rezonanse i koloryzacja zostały wyeliminowane dzięki pełnej integracji wszystkich nagradzanych charakterystyk akustycznych głośników LS50. Obejmują one obudowę zaprojektowaną z wykorzystaniem metody elementów skończonych (FEA), przetwornik Uni-Q, usztywnienie wykorzystujące tłumienie warstwą nieswobodną (CLD), precyzyjnie wycięte, zakrzywione fronty oraz eliptyczny, elastyczny tunel dźwiękowy.

Słodko w każdym punkcie - UniQ

Opatentowana przez firmę KEF technologia Uni-Q zapewnia trójwymiarowy obraz dźwięku tam, gdzie się siedzi — całe pomieszczenie stanowi obszar najlepszego odsłuchu („sweet spot”). Obecnie, w jej 11 generacji, umieszczono głośnik wysokotonowy w środku akustycznym stożka częstotliwości basowych i średnich, co pozwala głośnikom LS50 Wireless tworzyć bardziej detaliczny, dokładny i pięknie zintegrowany, trójwymiarowy obraz dźwiękowy.

Korekta zgrania zwrotnic

Wysokie i niskie częstotliwości powinny docierać do uszu dokładnie we właściwym czasie. Takie perfekcyjne zgranie w czasie było dotychczas przypadkiem idealnym w rozważaniach teoretycznych, a idealnie dokładny dźwięk był dostępny jedynie w obrębie małego obszaru „sweet spot”. W głośnikach LS50 Wireless, dzięki zaawansowanej korekcji czasu w zwrotnicy DSP oraz unikalnym możliwościom przetwornika Uni-Q w zakresie dyspersji dźwięku możliwe jest uzyskanie skorygowanego w czasie, dokładnego dźwięku w różnych pomieszczeniach. Tej cechy nie da się odtworzyć w żadnym innym głośniku aktywnym.

 

Konfiguracja systemu klasy audiofilskiej

Audiofilski dźwięk oznacza audiofilskie technologie. Głośniki LS50 Wireless zawdzięczają swoje brzmienie wielu zaawansowanym komponentom użytym do ich budowy. Specjalistyczne rozwiązania inżynierów audio zastosowane w LS50 Wireless obejmują biegnącą od wejścia do wyjścia ścieżkę sygnału cyfrowego o wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bity, dedykowany przetwornik DAC na kanał, przedwzmacniacz strumieniowy oraz wzmacniacz 2 x 230 W w konfiguracji bi-amp dual mono. Wszystko z fabryczną optymalizacją.

Wysoka rozdzielczość od wejścia do wyjścia

Każdy element informacji ze źródła muzyki o wysokiej rozdzielczości jest całkowicie i dokładnie reprodukowany przez biegnącą od wejścia do wyjścia ścieżkę sygnału cyfrowego o wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bity. Płynący nią sygnał jest od wejścia do wzmacniaczy całkowicie cyfrowy i ma wysoką rozdzielczość. Standardowe wtyki RJ45 dla kabli łączeniowych między głośnikami oraz ekranowana skrętka Cat 6 poprawiają przepustowość i zapas wydajności, odrzucając szum i zapewniając zgodność elektromagnetyczną oraz przede wszystkim spójną wysoką jakość dźwięku systemu LS50 Wireless.

Połączenie prostoty i finezji

Piękno głośników LS50 Wireless wynika z naturalnego połączenia prostoty i elegancji. Ich konfiguracja i użytkowanie jest łatwe, ale za sprawą natchnionej inżynierii dźwięku i przetwornika Uni-Q, oferują one wyrafinowane wrażenia dźwiękowe dla audiofilów.

Przyjazny design

System LS50 Wireless łatwo wtopić we wnętrzu bez wprowadzania bałaganu — to tylko dwie obudowy głośników. Trzy dostępne wersje o żywych kolorach — tytanowa szarość/czerwień, błyszcząca czerń/błękit i błyszcząca biel/miedź — nie sprawią kłopotu w dobraniu odpowiedniej kombinacji do kolorystyki pomieszczenia.

Plug & Play

Niesamowite wrażenia dźwiękowe wymagają jedynie podłączenia kabli. Wystarczy podłączyć oba głośniki LS50 Wireless do źródła zasilania i podłączyć do nich źródło, aby rozkoszować się dźwiękiem wysokiej jakości, na jaką zasługuje muzyka.

Elastyczne ustawienia

Brzmienie LS50 Wireless można wyregulować, używając selektywnego equalizera nastrojonego pod kątem kompensacji różnych wariantów montażu, co daje więcej opcji ustawienia głośników w pomieszczeniu. Niezależnie od ustawienia technologia Uni-Q równomiernie rozprowadza dźwięk, zapewniając pełne zadowolenie z odsłuchu.

Wszechstronne opcje łączności

Bogaty zestaw opcji połączeń głośników LS50 Wireless pozwala podłączać do nich szereg urządzeń. Dostępne interfejsy to Wi-Fi w standardzie 2,4 GHz/5 GHz, Bluetooth 4.0 z kodekiem aptX, asynchroniczny port USB typu B, wejście optyczne TOSLINK i wejście analogowe RCA. W sumie można podłączyć nawet 12 urządzeń, w tym maksymalnie osiem urządzeń Bluetooth, i wygodnie przełączać między nimi.

Elastyczne sterowanie

Dotykowy panel i pilot zdalnego sterowania zapewniają pełną kontrolę nad głośnikami LS50 Wireless w każdym aspekcie. Specjalna aplikacja dla systemu iOS lub Android pozwala na szczegółową regulację w celu optymalizacji dźwięku dla różnych pomieszczeń.

 

Dane techniczne:
Przetworniki: Tablica przetworników Uni-Q:
Wysokie tony: 25 mm, kopułkowy, aluminiowy, wentylowany
Niskie/średnie tony: 130 mm, stop magnezu i aluminium
Zakres częstotliwości (-6 dB)
Mierzony przy 85 dB/1m:
40 Hz – 47 kHz (większe podbicie basów)
43 Hz – 47 kHz (standardowo)
46 Hz –47 kHz (mniejsze podbicie basów)
Zależnie od ustawień głośników
Odpowiedź częstotliwościowa (±3 dB)
Mierzona przy 85 dB/1m:
40 Hz – 28 kHz (większe podbicie basów)
50 Hz – 28 kHz (standardowo)
61 Hz – 28 kHz (mniejsze podbicie basów)
Zależnie od ustawień głośników
Maks. poziom ciśnienia wyjściowego (SPL): 106 dB
Moc wyjściowa wzmacniacza: Niskie tony: 200 W Wysokie tony: 30 W
Wejścia: Wi-Fi 2,4 GHz/5 GHz
Bluetooth 4.0 z kodekiem aptX®
USB typu B
Optyczne TOSLINK
Analogowe liniowe RCA
Ethernet 10/100 Mb/s RJ45 (sieciowe i serwisowe)
Wyjście:  Wyjście subwoofera 
Rozdzielczość:  do 24 bitów
Zależnie od rozdzielczości źródła 
Częstotliwość próbkowania:  do 192 kHz (USB typu B)
do 96 kHz (optyczne TOSLINK)
Zależnie od rozdzielczości źródła 
Standard sieci Wi-Fi:  IEEE 802.11a/b/g/n 
Pasmo częstotliwości Wi-Fi:  Dual-band 2,4 GHz/ 5 GHz 
Zasięg Bluetooth:  10 m 
Pamięć Bluetooth:  8 urządzeń 
Moc Bluetooth:  2,5 mW (urządzenie Bluetooth klasy 2) 
Wymiary (wys. x szer. x głęb.):  300 x 200 x 308 mm 
Ciężar:  Lewy głośnik 10,0 kg
Prawy głośnik 10,2 kg 
Zasilanie: Prąd przemienny 100–240 V 50/60 Hz 

 

W związku z prowadzonymi nieustannie pracami badawczo-rozwojowymi firma KEF zastrzega sobie prawo do poprawiania i zmieniania specyfikacji