Integra DTM-6 Amplituner sieciowy stereo z obsługą MQA + KEF Q750

  • Dodaj recenzję:
  • 20799
  • Producent: Integra
  • 8 700,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Amplituner sieciowy stereo Integra DTM-6 

Strona producenta INTEGRA

Doskonałe wzmocnienie stereo Integry o niskiej impedancji i wiele funkcji integracyjnych dla dwustrefowego audio jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki nowym technologiom strumieniowania obsługiwanym przez Wi-Fi® 5 GHz / 2,4 GHz, w tym wbudowany Chromecast, DTS Play -Fi®, AirPlay i FlareConnect & trad; bezprzewodowa, wielopomieszczeniowa dystrybucja dźwięku.

 

Aby zapewnić niską impedancję i wysoką wydajność prądową, DTM-6 wykorzystuje całkowicie dyskretny obwód wyjściowy, masywne zasilanie wysokoprądowe i dwa specjalnie wykonane kondensatory wysokoprądowe o dużej pojemności 8.200 μF. 80 watów na kanał przy 8 omach / 110 watów na kanał przy 6 omach jest pakowane w owalne podwozie antywibracyjne z antyrezonansowym panelem przednim, a konstrukcja wzmacniacza bez przesunięcia fazowego zapewnia niezwykle realistyczne obrazowanie dźwięku.

 

 

Obsługa MQA

Integra dołącza do rosnących grup partnerów MQA, uzbrajając DTM-6 i DTM-7 z pełną zdolnością dekodera MQA. Amerykański producent jest wiodącą marką w sektorze instalacji niestandardowych, uznawanym przez specjalistów z branży za produkty przyjazne dla integracji.

DTM-6 i DTM-7 to zarówno sieciowe odbiorniki stereo, jak i obszerna lista przyjaznych dla użytkownika funkcji, w tym zintegrowany dwustrefowy dźwięk, sterowanie głosowe, a także aplikacja Control Pro Integra.

Użytkownicy będą mogli cieszyć się odtwarzaniem MQA z pamięci USB i wejść sieciowych.

„Rynek instalacji niestandardowych służy konsumentom zaangażowanym w najlepsze wrażenia audio. Z zadowoleniem przyjmujemy te nowe dodatki do szybko rosnącej gamy aktywnych produktów, które podkreślają wszechstronność MQA we wszystkich środowiskach odsłuchowych ”- powiedział Mike Jbara, dyrektor generalny MQA.

MQA (Master Quality Authenticated) to technologia kodowania sygnału cyfrowego mająca za zadanie poprawienie jakości, przy zachowaniu umiarkowanej przepływności bitowej. Technologię tą opracowali Bob Stuart z firmy Meridian i brytyjski matematyk Peter Craven. Dla popularyzacji i licencjonownaia MQA utworzono osobną firmę MQA Ltd. Po kilkuletnich eksperymentach, począwszy od 2016 roku zaczęły się pojawiać komercyjne implementacje sprzętu i nagrań MQA.

Aby wykorzystać w pełni zalety MQA trzeba zastosować koder przy rejestracji i dekoder przy odtwarzaniu. Plik MQA ma postać zwykłego pliku z liniowym zapisem PCM, jak na przykład WAV, FLAC, AIFF. W pliku MQA są jednak zaszyte dodatkowe informacje. Informacje te dotyczą składowych sygnału powyżej 20kHz i są umieszczone poniżej poziomu szumów w pliku MQA. Aby wykorzystać te dodatkowe informacje potrzebny jest dekoder MQA. Bez takiego dekodera plik też zostanie normalnie odtworzony przez sprzęt pozbawiony obsługi MQA, a według firmowych informacji nawet w takim przypadku jakość będzie nieco lepsza niż z płyty CD.

Teoretyczną podstawą dla MQA są dwie obserwacje. Według klasycznej teorii próbkowania Nyquista-Shannona największa dopuszczalna częstotliwość sygnału analogowego, który może być prawidłowo spróbkowany jest równa połowie częstotliwości próbkowania. Jest ona określana jako częstotliwość Nyquista. Jeśli w sygnale analogowym obecne są składowe o częstotliwości wyższej od częstotliwości Nyquista spowoduje to powstanie błędów próbkowania, dlatego takie składowe muszą być odfiltrowane. Klasyczna teoria bazuje na założeniu o całkowicie losowym charakterze próbkowanego sygnału. Jeśli jednak charakter sygnału nie jest losowy (co dotyczy między innymi muzyki, sygnałów z obserwacji astronomicznych czy sygnałów obrazowania medycznego) możliwe jest przekroczenie niektórych ograniczeń wynikających z klasycznej teorii Nyquista-Shannona.

Druga obserwacja kluczowa dla MQA dotyczy subiektywnego odbioru różnych zniekształceń powstających przy przetwarzaniu analogowo-cyfrowym i cyfrowo-analogowym. Według autorów MQA najbardziej szkodliwym typem zniekształcenia jest rozmycie czasowe powstające przy filtrowaniu w trakcie konwersji. Dla sygnału o parametrach płyty CD rozmycie wynosi około 5ms. Przy wyższych częstotliwościach próbkowania rozmycie maleje. Przy próbkowaniu 192kHz rozmycie wynosi około 500µs, ale według materiałów MQA jest to wciąż zbyt duża wartość i skutki rozmycia są wciąż słyszalne. Natomiast przy zastosowaniu MQA można obniżyć rozmycie czasowe do 10µs.

Wbudowany Chromecast i sterowanie głosem

Wbudowane Chromecast umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona, tabletu, laptopa Mac® lub Windows® lub Chromebooka ™ do Integra DTM-6. Kontroluj odtwarzanie, twórz tryby imprezowe i łącz się z innymi wbudowanymi urządzeniami Chromecasta, używając po prostu głosu z Google Home lub aplikacji Google Home do łatwego udostępniania i kontrolowania treści w domu.

 

Współpracuje z Sonos

Po podłączeniu odbiornika do Sonos Connect dowolną muzykę można przesłać z aplikacji Sonos do odbiornika. Odbiornik można zgrupować z innymi urządzeniami Sonos w sieci lub można go używać niezależnie.

 

Sterowanie we wszystkich wejściach i strefach

W pełni funkcjonalny pilot zdalnego sterowania RI umożliwia bezpośrednie dostrojenie za pomocą 10 przycisków. Opcje strefy 2 obejmują Pre / Line-out do odtwarzania w innym pokoju; Strefa 2 DAC dla źródeł SPDIF, NET i USB oraz pre-out subwoofera Strefy 2 i niezależna kontrola basów, tonów wysokich i balansu Strefy 2. Automatyczne włączanie / budzenie za pomocą optycznego wykrywania dźwięku jest wyjątkową cechą i jest "niestandardowe" przyjazne. Ta funkcja, w połączeniu z ustawieniami mocy włączania głośności i maksymalnymi ustawieniami głośności, ułatwia integrację źródeł zewnętrznych, które są głównie obsługiwane przez aplikacje.

 

 

Hi-Resolution Audio Powerhouse

Posłuchaj swojej biblioteki muzycznej, jak nigdy dotąd. Wysoka rozdzielczość oznacza nagrywanie dźwięku w jakości studyjnej w celu wydobycia dodatkowych elementów, niuansów i detali znacznie wykraczających poza możliwości standardowej płyty CD, dzięki czemu wirtualnie znajdziesz się w pokoju ze swoim ulubionym muzykiem. Integra umożliwia niezwykle łatwy dostęp do plików audio w wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz / 24 bity) przechowywanych na komputerze, serwerze multimedialnym, pamięci masowej podłączonej do sieci (NAS) lub pamięci USB z zerową utratą jakości dźwięku . Obsługiwany jest praktycznie każdy format hi-resolution i bezstratny - DSD 2,8 lub 5,6 MHz, Dolby® TrueHD, a także bezstratne odtwarzanie plików FLAC, WAV, ALAC i WMA. Dwa 32-bitowe silniki DSP i najwyższej jakości konwertery cyfrowo-analogowe Texas Instruments zapewniają bez wysiłku odtwarzanie wysokiej jakości i doskonałą jakość dźwięku.

 

 

Hi-Res Music do pobrania

Stream It Easy

W Integra muzyka jest naszą pasją. Zgodnie z dzisiejszym światem muzycznej wygody - DTM-6 zawiera wbudowany Chromecast, Apple AirPlay i mnóstwo strumieniowych usług muzycznych, takich jak Spotify Connect, Pandora, Deezer i TuneIn Radio. Umożliwia łatwe przesyłanie praktycznie dowolnego sygnału audio ze smartfona, tabletu lub komputera do kina domowego lub pokoju gościnnego w celu uzyskania potężnego dźwięku. Niezależnie od tego, czy chodzi o pliki audio w wysokiej rozdzielczości przez sieć lub USB, usługi przesyłania strumieniowego w Internecie czy też słuchanie muzyki już zapisane na smartfonie lub tablecie - bezpłatna aplikacja Integra Control Pro zapewnia wygodny dostęp do szeregu opcji przesyłania strumieniowego, dzięki czemu można łatwo przeglądać, wybierz i graj z domu.

 

 

Bezprzewodowe strumieniowanie muzyki Play-Fi

Integra DTM-6 zawiera również technologię DTS Play-Fi. DTS Play-Fi to najczęściej stosowana technologia Whole Home Audio na rynku - zapewnia pełną kontrolę nad muzyką i pozwala bez wysiłku przesyłać strumieniowo ze smartfona, tabletu lub komputera na głośniki i urządzenia głośnikowe DTS Play-Fi. Dom. Przesyłaj strumieniowo listę odtwarzania muzyki w całym domu, jednocześnie bawiąc się lub po prostu ciesząc się ulubionym artystą lub albumem w jednym pokoju. DTS Play-Fi oferuje lepszą jakość dźwięku, większy zasięg i szerszą gamę kompatybilnych urządzeń niż inne bezprzewodowe technologie muzyczne z całego świata. Łatwy w konfiguracji, łatwy do rozbudowy i łatwy w obsłudze - DTS Play-Fi i Integra - inteligentne rozwiązanie.

 

 

* Dostępne za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego.

Darmowa aplikacja sterująca

Aplikacja Integra Control Pro dla urządzeń iPod touch® / iPhone, ® Android i Kindle to wygodny sposób na kontrolowanie domowej rozrywki z dowolnego miejsca w zasięgu sieci bezprzewodowej. Aplikacja ma przejrzysty interfejs graficzny do sterowania odtwarzaniem, dostosowywania ustawień i obsługi zawartości w wielu strefach. Aplikacja obsługuje wysokiej jakości, bezstratne i skompresowane pliki audio (w tym 192 kHz / 24-bitowy format FLAC, DSD, Apple Lossless, Dolby® TrueHD i inne) do DTM-6 z urządzeń mobilnych i zapewnia wspaniały dźwięk.

 

 

 

     

 

Idealny do niestandardowej instalacji

Produkty Integra zostały zaprojektowane i zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom instalatorów niestandardowych systemów audio / wideo. DTM-6 obejmuje łączność integracji systemu, np. Sterowanie RS232 i IP z obsługą komunikacji dwukierunkowej z systemami automatyki domowej innych producentów. Wejście podczerwieni (IR) i wyjście IR zapewniają czystą, niezawodną instalację i umożliwiają przekazywanie sygnałów podczerwieni w celu sterowania innymi urządzeniami podłączonymi do DTM-6, takimi jak telewizor lub odtwarzacz Blu-ray. Dwa w pełni programowalne wyzwalacze 12 V mogą być użyte do podniesienia / obniżenia ekranu projekcyjnego, włączania / wyłączania zewnętrznego wzmacniacza i otwierania / zamykania zasłon za pomocą jednego przycisku! Opcjonalny zestaw do montażu w stojaku zapewnia czysty, wykończony wygląd po zainstalowaniu w szafach i szafach. Integra ściśle współpracuje z partnerami systemów sterowania, takimi jak Savant, Crestron, URC i RTI, a także obsługuje protokół Control4 Simple Device Discovery (SDDP) i AMX Device Discovery w celu uproszczenia integracji systemu.

 

Sekcja wzmacniacza
Power Output (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, FTC) 80W / Channel (8 Ω)
Dynamic Power 180W / Channel (3 Ω)
160W / Channel (4 Ω)
100W / Channel (8 Ω)
THD (Total Harmonic Distortion + Noise) 0.08% (20 Hz-20 kHz, Half Power)
Input Sensitivity and Impedance 200 mV / 50 k-Ω (LINE)
2.5 mV / 50 k-Ω (Phono MM)
Rated RCA Output Level and Impedance 150 mV / 470 Ω (Pre Out)
470 mV / 680 Ω (Subwoofer Pre Out)
200 mV / 2.2 k-Ω (Zone Line Out)
150 mV / 2.2 k-Ω (Zone Pre Out)
Phono Overload 70 mV (MM 1 kHz, 0.5%)
Frequency Response 10 Hz - 100 kHz / +1 dB-3 dB (Direct Mode)
Tone Control ±10dB, 100 Hz (Bass)
±10dB, 10 kHz (Treble)
Signal-to-Noise Ratio 106 dB (IHF-A, Line, SP Out)
80 dB (IHF-A, Phono In, SP Out)
Speaker Impedance 4 Ω - 16 Ω
Headphone Output Impedance 390 Ω
Headphone Rated Output 200 mW (32 Ω 1 kHz 10 % THD)
Dane techniczne
Power Supply AC 120 V, 60 Hz
Power Consumption 230 W
Stand-by Power Consumption 0,1 W
No-Sound Power Consumption 70 W
Hybrid Standby Power Consumption 2,9 W
Dimensions (W X H X D) 435 x 149 x 329mm
Waga 8,5 kg

Kolumna głośnikowa podłogowa KEF Q750

Najnowsza seria Q pozwala na przyjemność odtworzenia wybitnych osiągnięć dźwiękowych w domowym zaciszu. Głośniki Kef zapewniają przyjemność z naturalnego i dokładnego odtworzenia dźwięku wysokiej rozdzielczości.
Seria Q została wprowadzona po raz pierwszy w 1991r. Wielokrotnie nagradzana, cieszy się uznaniem wśród miłośników muzyki i audiofilów. Innowacyjne wzornictwo oraz najlepsze technologie sprawiają, że 8 wydanie tych kolumn jest jeszcze lepsze.

Usiądź gdziekolwiek dzięki technologii Uni-Q

Sercem nowo opracowanej serii Q jest zespół głośników Uni-Q. Innowacyjność tej technologii sprawia, że głośnik wysokotonowy znajduje się w centrum akustycznym głośnika nisko-średniotonowego, co sprawia, że zostaje zachowany ideał akustyczny jednego punktu promieniującego. Rezultatem tego zabiegu jest bardziej szczegółowy, punktowy dźwięk. Trójwymiarowy obraz dźwiękowy jest rozprowadzany równomiernie w całym pomieszczeniu, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych kolumn.

Słowo o perkusji i basie

Seria Q wiernie oddaje subtelności potężnych instrumentów basowych. Przetworniki o niskim natężeniu częstotliwości mają teraz większą obudowę, a także nowe zawieszenie, zapewniające czyste niskie tony przy dużej głośności.
Nowa konstrukcja stożka oraz całkowicie nowe zawieszenie poprawiają kontrolę i imponujące brzmienie basów.

Rapsodia w hebanach i kości słoniowej

Najnowsze wykończenie serii Q uosabia nasze podejście do wyglądu kolumn, odznaczając się widocznymi okuciami i łącznikami. Głośniki serii Q są pokryte delikatnym wykończeniem satynowym w kolorze czarnym lub białym.

Dane techniczne
Konstrukcja Dwu i pół drożna bass reflex
Przetworniki 165mm (6,5in.) Aluminium Uni-Q
25mm (1in.) Wentylowana kopułka aluminiowa HF
165mm (6.5in.) Aluminium LF
2x 165mm (6.5in.) Aluminiowego ABR
Pasmo przenoszenia 48Hz-28kHz (± 3dB)
Podział zwrotnicy 2,5kHz
Maksymalne ciśnienie akustyczne 111dB
Zalecana moc wzmacniacza 15-150W
Czułość 88dB
Impedancja nominalna 8 Ohmów
Wymiary H x W x D 923 x 210 x 306 mm / 977 x 323 x 310 mm (z cokołem)
Waga 16,5 kg