Integra DRX-7.1 Amplituner kina domowego 9.2

  • Dodaj recenzję:
  • 15453
  • Producent: Integra

Amplituner kina domowego 9.2 Integra DRX-7.1

Od najgłębszych głębin po najczystsze szczyty, DRX-7.1 stymuluje każdy zmysł emocjami. Dziewięciokanałowy, oparty na obiektach, dźwięk z filmu uwalnia się z ekscytującej skali, a bogaty w szczegóły stereofoniczny obraz wypełnia przestrzeń rozrywki i nie tylko za pośrednictwem bezprzewodowej technologii wielopomieszczeniowej.

 

 

 

Integra Power

DRX-7.1 wzmacnia dokładne, bezszumowe przetwarzanie sygnału z dużą mocą, aby zapewnić dynamiczne sterowanie głośnikiem. Rezultatem jest czysty, bogaty i autentyczny dźwięk. Dynamiczne wzmocnienie dźwięku Integry zapewnia 140 W na kanał (8 Ohm, 1 kHz, 0,08% THD, 2 kanały napędzane) z 40 amperami o wysokim natężeniu prądu.

Certyfikat THX

DRX-7.1 posiada certyfikat Select2 Plus firmy THX. W celu spełnienia parametrów THX, 40-60 godzin testowania ponad 2000 punktów danych zapewnia, że DRX-7.1 jest w stanie sprostać rygorystycznym standardom wydajności audio i wideo, co skutkuje poziomem odniesienia, odtwarzaniem bez zniekształceń. To obejmuje technologię THX Loudness Plus, aby wydobyć skomplikowane szczegóły przy niższych poziomach odsłuchu.

Hi-Resolution Audio Powerhouse

Posłuchaj swojej biblioteki muzycznej, jak nigdy dotąd. Wysoka rozdzielczość oznacza nagrywanie dźwięku w jakości studyjnej w celu wydobycia dodatkowych elementów, niuansów i detali znacznie wykraczających poza możliwości standardowej płyty CD, dzięki czemu wirtualnie znajdziesz się w pokoju ze swoim ulubionym muzykiem. Integra umożliwia niezwykle łatwy dostęp do plików audio w wysokiej rozdzielczości (do 192 kHz / 24 bity) przechowywanych na komputerze, serwerze multimedialnym, pamięci masowej podłączonej do sieci (NAS) lub pamięci USB z zerową utratą jakości dźwięku . Obsługiwany jest praktycznie każdy format hi-resolution i bezstratny - DSD 2,8 lub 5,6 MHz, Dolby® TrueHD, a także bezstratne odtwarzanie plików FLAC, WAV, ALAC i WMA. Dwa 32-bitowe silniki DSP i najwyższej jakości konwertery cyfrowo-analogowe Texas Instruments zapewniają bez wysiłku odtwarzanie wysokiej jakości i doskonałą jakość dźwięku.

Hi-Res Music do pobrania

Gładki sygnał analogowy

Vector Linear Shaping Circuitry (VLSC) praktycznie eliminuje cyfrowy szum generowany podczas konwersji D / A i pozwala na odtwarzanie fali dźwiękowej z wyjątkowo wysoką dokładnością, aby uzyskać płynny sygnał analogowy. DRX-7 obsługuje VLSC na wszystkich kanałach.

Elastyczna strefa 2 i 3

DRX-7 wyposażony jest w Powered Zone 2 i 3, aby doprowadzić dźwięk do głośników podłączonych do odbiornika do drugiego pokoju i trzeciego pokoju. Strefa 2 i Strefa 3 Pre / Line Out są również dołączone do użytku ze wzmacniaczem zewnętrznym. DRX-7 zawiera także DAC Zone 2 dla wejść HDMI od 1 do 5, wejścia koncentryczne i optyczne (2-CH PCM), sieć (w tym Pandora i Spotify) oraz źródła audio USB. Dostępne są również ustawienia maksymalnej mocy i mocy wyjściowej dla strefy głównej, strefy 2 i strefy 3, aby jeszcze bardziej dostosować wrażenia słuchowe i uzyskać najlepszą wydajność z głośników. DRX-7 zawiera również tryb Audio całego domu - który pozwala włączyć i zsynchronizować wszystkie strefy audio jednym naciśnięciem przycisku - Teraz to wygoda!

Port HDBaseT do dystrybucji multimediów

HDBaseT przesyła sygnały audio i wideo wyraźnie do 328 stóp wykorzystując kabel cat5e / cat6 do dowolnego certyfikowanego odbiornika HDBaseT lub urządzenia posiadającego własny zasilacz. Dzięki temu przebiegi dalekosiężne do projektorów lub druga strefa są łatwe i niezawodne.

Dźwięk obiektowy do 7.2.4 kanałów

Dzięki 9.2 kanałom, DRX-7.1 odblokowuje pełne 5.2.4-kanałowe wrażenia Dolby Atmos® i DTS: X ™ za pośrednictwem czterech głośników w suficie (lub w górę). Zawarte 11,2 wielokanałowe pre-out umożliwiają układy 7.2.4-kanałowe (wymaga wzmacniacza stereo).

DTS Play-Fi® * Dźwięk z wieloma pomieszczeniami

DRX-7.1 zawiera technologię DTS Play-Fi. DTS Play-Fi to najczęściej stosowana technologia Whole Home Audio na rynku - zapewnia pełną kontrolę nad muzyką i pozwala bez wysiłku przesyłać strumieniowo ze smartfona, tabletu lub komputera na głośniki i urządzenia głośnikowe DTS Play-Fi. Dom. Przesyłaj strumieniowo listę odtwarzania muzyki w całym domu, jednocześnie bawiąc się lub po prostu ciesząc się ulubionym artystą lub albumem w jednym pokoju. DTS Play-Fi oferuje lepszą jakość dźwięku, większy zasięg i szerszą gamę kompatybilnych urządzeń niż inne bezprzewodowe technologie muzyczne z całego świata. Łatwy w konfiguracji, łatwy do rozbudowy i łatwy w obsłudze - DTS Play-Fi i Integra - inteligentne rozwiązanie.

* Dostępne za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego.

Łączność UltraHD / HDR

Specyfikacje HDMI i kompatybilność HDCP 2.2 dla DRX-7.1, obsługują najnowsze formaty wydawane w branży. Najnowsze specyfikacje HDMI oferują znaczny wzrost przepustowości (do 18 Gbps), dzięki czemu można uzyskać pełną obsługę UltraHD takich funkcji, jak przestrzeń kolorów 4: 4: 4 i 4K @ 50/60 (2160p), co daje 4-krotność jasności 1080p / 60 rozdzielczość wideo. DRX-7.1 umożliwia transmisję formatów Dolby Vision *, High Dynamic Range (HDR), z obsługą BT.2020 i zapewnia lepszą jakość obrazu, jednocześnie umożliwiając uzyskanie większej szczegółowości zarówno dla ciemnych, jak i jasnych części obrazu.

Nie wspominając o tym, jak bez wysiłku DRX-7.1 przeskalowuje wideo 1080p do oszałamiającego UltraHD 4K.

* Dolby Vision jest obsługiwany przez wejścia 1-5 i jest dostępny za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego.

Stream It Easy

DRX-7.1 ma wbudowany Chromecast dla technologii audio i technologii Apple AirPlay. Przesyłaj praktycznie każdy dźwięk ze smartfona, tabletu lub komputera do kina domowego, aby uzyskać potężny dźwięk.

Spotify, Pandora, Deezer i TuneIn są wbudowane, więc możesz wybrać stację i wyszukać muzykę dostępną w tych serwisach za pomocą aplikacji Integra Control na smartfonie lub tablecie. Bezpłatna aplikacja Integra Control Pro oferuje szereg opcji przesyłania strumieniowego na wyciągnięcie ręki, od uniwersalnego dźwięku hi-res przez urządzenia podłączone do sieci, usługi transmisji internetowych po muzykę na smartfonie i tablecie.

* Wbudowany Chromecast dla Audio jest dostępny za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego

Darmowa aplikacja sterująca

Aplikacja Integra Control Pro dla urządzeń iPod touch® / iPhone, ® Android i Kindle to wygodny sposób na kontrolowanie domowej rozrywki z dowolnego miejsca w zasięgu sieci bezprzewodowej. Aplikacja ma przejrzysty interfejs graficzny do sterowania odtwarzaniem, dostosowywania ustawień i obsługi zawartości w wielu strefach. Aplikacja obsługuje wysokiej jakości, bezstratne i skompresowane pliki audio (w tym 192 kHz / 24-bitowy format FLAC, DSD, Apple Lossless, Dolby® TrueHD i inne) do DRX-R1 z urządzeń mobilnych i zapewnia wspaniały dźwięk.

 

       

 

Najlepsza konstrukcja i elastyczność

Elementy Integry nie są tylko zbudowane - są przeważnie i celowo przebudowane. Wyjątkowa konstrukcja i sztywne techniki konstrukcyjne są stosowane w całym - wysokiej jakości antyrezonansowym panelu czołowym z aluminium, pozłacanych zaciskach RCA, przewymiarowanym odłączanym kablu zasilającym, wzmocnionej stalowej podstawie, masywnych stopach i jednoczęściowych radiatorach z wytłaczanego aluminium - żeby wymienić tylko kilka .

38-kHz / 32-bitowy przetwornik Hi-Grade DAC

Bez względu na to, czego słuchasz, zabrzmi to mocno, czysto i wyraźnie. Wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy AK4458 firmy Asahi Kasei wykorzystuje unikalne technologie filtrowania o niskim poziomie zniekształceń w celu uzyskania czystego dźwięku i uwalnia cały potencjał dowolnego formatu audio, w tym skompresowanego, bezstratnego i hi-res audio (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, AAC, Apple Lossless, AIFF, DSD 11,2 MHz i Dolby TrueHD).

Oryginalne podejście Integry do korekty pomieszczenia

AccuEQ przeprowadza dwa pomiary - jeden, aby ustawić poziom, odległość i zwrotnicę dla WSZYSTKICH głośników, w tym subwoofera. Wybierz, aby włączyć lub pomijać pomiar EQ dla lewego i prawego głośnika i wybrać automatyczne lub ręczne ustawienie korektora. Co więcej, możesz zapisać własne ręczne ustawienia EQ w trzech dostępnych ustawieniach wstępnych.

Nowa technologia AccuReflex wyrównuje fazę podnoszenia "głośników" z dźwiękiem pochodzącym bezpośrednio z innych głośników. Każde opóźnienie zostaje rozwiązane, aby wszystko dotarło do twoich uszu w tym samym czasie. Rezultatem jest spójna reprodukcja ścieżek dźwiękowych opartych na obiektach.

Idealny do niestandardowej instalacji

Produkty Integra zostały zaprojektowane i zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom instalatorów niestandardowych systemów audio / wideo. Poza ustawieniami dealerów Pamięć do przechowywania i przywoływanie z obsługą blokowania / odblokowania i obsługi oprogramowania komputerowego, DRX-7 zawiera integrację integracji systemu, taką jak sterowanie RS232 i IP z obsługą dwukierunkowej komunikacji z zewnętrznymi systemami automatyki domowej. Para wejść podczerwieni (IR) i wyjście IR zapewnia czystą, niezawodną instalację i umożliwia przekazywanie sygnałów podczerwieni w celu sterowania innymi urządzeniami podłączonymi do DRX-7, takimi jak telewizor lub odtwarzacz Blu-ray. Trzy w pełni programowalne wyzwalacze 12 V mogą służyć do podnoszenia / opuszczania ekranu projekcyjnego, włączania / wyłączania zewnętrznego wzmacniacza oraz otwierania / zamykania zasłon za pomocą jednego przycisku. Opcjonalne zestawy do montażu w racku dla wszystkich modeli zapewniają czysty, wykończony wygląd po zainstalowaniu w szafach i szafach, szczególnie w aluminiowym panelu czołowym urządzenia. Integra ściśle współpracuje z partnerami systemów sterowania, takimi jak Savant, Crestron, URC, RTI i Ihiji, i obsługuje protokół Control4 Simple Device Discovery (SDDP) oraz AMX Device Discovery w celu uproszczenia integracji systemu.

Uwaga: obsługa funkcji Chromecast Built-in ™ i FlareConnect ™ będzie włączona na tych odbiornikach po przyszłych aktualizacjach oprogramowania układowego.

 

 

 

Sekcja wzmacniacza
Power Output (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, FTC) 140W / Channel (8 Ω)
Dynamic Power 320W / Channel (3 Ω)
270W / Channel (4 Ω)
160W / Channel (8 Ω)
THD (Total Harmonic Distortion + Noise) 0.04% (1 kHz, 100W)
Input Sensitivity and Impedance 200 mV / 82 k-Ω (LINE)
3.5 mV / 47 k-Ω (Phono MM)
Rated RCA Output Level and Impedance 1 V / 330 Ω (Pre Out, Subwoofer Pre Out)
200 mV / 1.2 k-Ω (Zone Out)
2.0 V / 1.2 k-Ω (Zone Pre Out)
Phono Overload 70 mV (MM 1 kHz, 0.5%)
Frequency Response 5 Hz - 100 kHz / +1 dB-3 dB (Direct Mode)
Tone Control ±10dB, 100 Hz (Bass)
±10dB, 10 kHz (Treble)
Signal-to-Noise Ratio 108 dB (Line, IHF-A)
90 dB (Phono)
Speaker Impedance 4 Ω - 16 Ω
Dane techniczne
Power Supply AC 120 V, 60 Hz
Power Consumption 320 W
Stand-by Power Consumption 0.15 W
Dimensions (W X H X D) 435 x 197 x 446.5 mm
Waga 19 kg