Baner na karcie produktu

Cyrus I7-XR Wzmacniacz 2 x 52 waty na kanał, dynamika 101 dB.

  • Dodaj recenzję:
  • 21925
  • Producent: Cyrus
  • 12 499,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Klarowność i szczegółowość serii XR sprawią, że słuchacz będzie chciał jeszcze raz posłuchać utworów słyszanych wcześniej tysiące razy

 

 

                           

 

 


W przypadku serii „XR” inżynierowie Cyrusa mogli swobodnie wybierać komponenty bez zwracania uwagi na koszty, kierując się tylko ich efektywnością, wydajnością i jakością. Księgowi zapewne byli przerażeni, ale bezkompromisowa jakość produktów z serii „XR” mówi sama za siebie. Inżynierowie projektując produkty od podstaw, uzyskali poprzez: ulepszenie obwodów zasilacza, optymalizację przetwornika cyfrowo-analogowego, dobór odpowiednich komponentów, topologię obwodów, znaczną poprawę w zakresie redukcji szumów.

 


Jednym z głównych powodów stojących za stworzeniem nowej serii XR była właśnie redukcja zakłóceń i szumów. Podjęto ogromne wysiłki, aby zabezpieczyć i odizolować ścieżkę sygnału od potencjalnych ich źródeł. Kolejnym istotnym obszarem zainteresowania inżynierów było przeprojektowanie zasilaczy, tak by były bardziej niezawodne, charakteryzowały się wysoką wydajnością i czystością dostarczanego prądu co osiągnięto wykorzystując tylko najlepszych komponenty. Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny obszar, to kluczowy w wielu przypadkach, przetwornik cyfrowo-analogowy, który musi rekonstruować sygnały analogowe z niesamowitą dokładnością i precyzją. 

 

 

 


Oczywiście seria „XR” zawiera również zmiany estetyczne i ergonomiczne. Wszystkie produkty z nowej serii „XR” pokryte są nowym lakierem „Phantom Black”, wprowadzonym specjalnie dla serii XR. Ale jeśli martwisz się, że nie będą współgrały wizualnie z Twoimi istniejącymi produktami Cyrus, nie martw się. Kolor jest zgodny z istniejącą gamą. Przyciski sterujące zostały zmienione na dotykowe z dźwiękowym potwierdzeniem. Nowy interfejs użytkownika zawiera również ekran LCD o wyższej rozdzielczości i pewnie działający obrotowy kursor którym można poruszać się po menu.

 

 

Nowo zaprojektowane wzmacniacze i9-XR i i7-XR są wyposażone w przekaźnikowe przełączniki wejść i diody Schottky'ego. Zwiększona wydajność wygenerowała znacznie większą moc impulsową, poprawiając zdolność wzmacniacza do dokładnego śledzenia sygnału muzycznego i gwarantując wyraźnie niższy poziomów generowanych zniekształceń. Nową kluczową funkcją, którą Cyrus wprowadził do wzmacniaczy serii „XR”, są różne rodzaje filtrów DAC, które wybierane mogą być przez użytkownika. Filtry te można łatwo zmienić z panelu frontowego lub za pomocą pilota z pozycji odsłuchowej.

 

- I7-XR wytwarza 2 x 52 waty na kanał i posiada dynamikę 101 dB.

 

- I9-XR ma więcej mocy 2 x 91 watów na kanał i posiada dynamikę 104 dB.

 

Oba wzmacniacze są wyposażone w: 4 wejścia analogowe  i 5 wejść cyfrowych (2 optyczne, 2 koncentryczne, 1 USB), nowy port do aktualizacji oprogramowania oraz wyjścia analogowe o stałym i regulowanym poziomie, a także posiadają tradycyjnie podwójne wyjścia głośnikowe.

 

 

„XR” postęp w projektowaniu i technologii

Technologia DAC: https://youtu.be/iuq4k60K8Fs  

Zasilacze zewnętrzne: https://youtu.be/jRGgXF7-BSE    

Elementy / ścieżka sygnałowa: https://youtu.be/TDXMbiKKBjM    

Ulepszony interfejs użytkownika: https://youtu.be/-oPUEC1Dg-c 

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna:


4 x wejścia analogowe
1 x wejście Phono MM
2 x wejścia optyczne
2 x koncentryczne wejścia cyfrowe
1 x asynchroniczne wejście USB
1 x analogowe wyjście przedwzmacniacza
1 x wyjście słuchawkowe
2 x 52 W na 6 Ω / podwójne wyjścia głośnikowe
Wzmacniacz słuchawkowy, 2 x 138 mW przy 16 Ω (<0,1% THD)
Obsługiwane formaty SPDIF 16 / 44,1k - 24 / 192k
Obsługiwane formaty USB 16 / 44,1k - 32 / 768k
Obsługiwane formaty DSD do DSD512
Obsługiwane formaty DOP do DOP128
Niestandardowe nazewnictwo danych wejściowych
Dołączony pilot iR14
Wymiary (wys. X szer. X gł.) - 73 x 215 x 360 mm
Waga 4,9 kg