FOCAL CHORA 806

  • Dodaj recenzję:
  • 21146
  • Producent: Focal JM Lab
  • Czas realizacji: 48h
  • 1 499,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

 

IDEALNIE ZRÓWNOWAŻONY DŹWIĘK. Odkryj High-Fidelity


Technologia Slatefiber, wyłączna dla Focal, polega na wykorzystaniu przetworzonych, nietkanych włókien węglowych stosowanych jako kanapka między dwiema warstwami polimeru termoplastycznego. W dążeniu do perfekcji inżynierowie Focal zdecydowali się na zastosowanie włóknin węglowych, wszystkie skierowane w tym samym kierunku, aby osiągnąć jeszcze większą sztywność i lepsze tłumienie.
Wyprodukowany w warsztatach Focal przy użyciu ultranowoczesnego narzędzia przemysłowego, efekt „łupka” stożka zapewnia lepsze tłumienie i sztywność, ale także lekkość - trzy „podstawowe” cechy dobrego głośnika.

 

 

 

MIĘKKIE I PRECYZYJNE WYSOKIE TONY 

Głośnik wysokotonowy TNF Aluminium / Magnez
Ramka łącząca kopułę ze stojakiem wykorzystuje piankowy materiał pamięci o nazwie Poron. Ten dźwięk przestrzenny pochodzi bezpośrednio ze słynnego wysokotonowego berylu Uteryi i redukuje zniekształcenia o jedną trzecią między 2000 a 3000 Hz, co jest zakresem wysokiej czułości ucha. Przestrzenność i bardzo niska kierunkowość odwróconej kopuły pozwalają na uzyskanie jedwabistych tonów wysokich z dowolnego miejsca w pokoju odsłuchowym.

 

PRAWDZIWE HI-FI DLA KAŻDEGO


Focal przez ostatnie 40 lat opracowywał i tworzył innowacyjne produkty Hi-Fi w swoich warsztatach w Saint-Étienne, w celu uzyskania idealnej odpowiedzi na potrzeby odsłuchowe swoich klientów. W ramach procesu ciągłego dążenia do doskonałości, marka wprowadza na rynek dumnego następcę gamy Chorus, nową linię Chora. Inżynierowie mieli ten sam cel przy opracowywaniu projektu - mianowicie, by oferować przystępne cenowo produkty wysokiej jakości - w rezultacie stworzyli kolumny prezentujące całkowicie nowy poziom jakościowy.

Oprócz nowatorskiego designu obudów kolumn Chora, dostępnych w trzech nowych wykończeniach, zastowowane przetworniki średniotonowe i niskotonowe wykorzystują równie nowatorską konstrukcję membrany, oferującej doskonałe właściwości akustyczne, a także przyciągającej wzrok.

NOWA MEMBRANA FOCAL: SLATEFIBER


Slatefiber to nowy, wyjątkowy materiał konstrukcyjny przetworników, który został zaprojektowany i wyprodukowany przez Focal we Francji. Za jego stylowym wyglądem, nawiązującym do skały łupkowej, kryje się membrana o imponującej wydajności, będąca wynikiem zastosowania szeregu innowacji technologicznych. Firma Focal wykorzystała nowe materiały: polimer termoplastyczny z włóknami węglowymi pochodzącymi z recyklingu, które zapewniają jeszcze lepsze tłumienie, sztywność i lekkość membrany - niezbędne elementy dobrego przetwornika głośnikowego.

Dzięki tej ekskluzywnej i nowatorskiej membranie reprodukcja dźwięku o średnich częstotliwościach jest idealnie zrównoważona i bogata w szczegóły, z minimalnym zabarwieniem i dużą dawką dynamiki. Scena dźwiękowa jest niezwykle obszerna, zapewniając prawdziwe wrażenia Hi-Fi.

PONADCZASOWE PIĘKNO


Linia Chora składa się z podłogowych kolumn głośnikowych Chora 826 i Chora 816 oraz kolumny podstawkowej Chora 806. Wszystkie kolumny wykorzystują obudowy typu bass-reflex, przetworniki z membraną Slatefiber, a także aluminiowo magnezowy głośnik wysokotonowy TNF - kolejną autorską konstrukcję Focal - dla zapewnienia perfekcyjnego odwzorowania najwyższych częstotliwości.

Marka Focal zainwestowała w wydajne narzędzia przemysłowe do produkcji swoich rozwiązań Hi-Fi, dbając również o to, aby estetyka szła w parze z doskonałym brzmieniem. Kolumny Chora są dostępne w wykończeniach w kolorze jasnego lub ciemnego drewna oraz czarnym. Nowoczesna, modna kolorystyka, dzięki której te nowe kolumny idealnie współgrają ze stylem każdego wnętrza.

Aby uzupełnić ofertę, w 2020 roku zostaną wprowadzone kolejne komponenty linii Chora, w szczególności stanowiące rozwiązania dla kina domowego.

 

Chora jest dostępna w trzech wykończeniach: czarnym, jasnym drewnie i ciemnym drewnie. Modne kolory, które wtapiają się w różne wnętrza i nadają im niepowtarzalny charakter.

 

typ: 2-drożny głośnik podstawkowy bass-reflex
przetworniki: 6½" (6,5 cm) średniotonowy Slatefiber, 1" (25 mm) odwrócony stożek wysokotonowy TNF Al/Mg
czułość (2,83V/1m): 89 dB
pasmo przenoszenia (± 3dB): 58 Hz - 28 kHz
punkt niskiej częstotliwości (-6dB): 49 Hz
impedancja nominalna: 8 Ω
impedancja minimalna: 4,6 Ω
zalecana moc wzmacniacza: 25 – 120 W
częstotliwość zwrotnicy: 270 Hz - 2700 Hz

Cena za sztukę, dostępne jako para.