ELAC Adante AS-61

  • Dodaj recenzję:
  • 15549
  • Producent: ELAC
  • 6 999,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz

ELAC Adante AS-61 EISA

 

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019

Uzasadnienie EISA

"Adante AS-61 wyglądają dość skromnie, ale to tyko pozory. Staranne zastosowanie specjalnego rozwiązania głośnikowego – obudowy z filtrem akustycznym – pozwoliło wydobyć z podstawkowej konstrukcji dźwięk niesamowicie dynamiczny, spójny, a często potężny. Konstruktorem jest Andrew Jones, dla którego technika ta nie ma żadnych tajemnic. Nowa wersja koncentrycznego układu średnio-wysokotonowego współpracuje z systemem niskotonowym, składającym się umieszczonego wewnątrz głośnika, sprzęgniętego przez specjalną komorę z membraną bierną promieniującą na zewnątrz, i wewnętrznego układu rezonansowego (tunel łączy obydwie komory). Oprócz wyjątkowej siły, brzmienie demonstruje wyśmienitą panoramę, głębokość sceny i wyrównaną charakterystykę. Adante AS-61 to jedna z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych, nowych konstrukcji głośnikowych."

ELAC Adante AS-61 Kolumna podstawkowa

 

Wyposażona w identyczne przetworniki jak flagowe AF-61, podstawkowe kolumny głośnikowe AS-61 zapewniają referencyjnej jakości dźwięk charakterystyczny dla serii Adante, ale z nieznacznie szczuplejszym basem i mniejszą mocą wyjściową.  Ten kompaktowy model jest idealnym rozwiązaniem dla stereofonicznych systemów muzycznych oraz jako element zestawu kina domowego. Ze względu na swój bezkompromisowy charakter monitory te spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających audiofilów. 

ELAC Adante AS-61

Mimo pozornej prostoty AS-61 jest zaawansowaną konstrukcją. Zakresy wysoko- i średniotonowy obsługuje moduł z 25-milimetrowym tweeterem zamonotowanym współosiowo wewnątrz 133-milimetrowej jednostki średniotonowej. Całość izolowana jest od sekcji niskotonowej, co eliminuje ryzyko powstawania zniekształceń podczas odtwarzania dźwięku. Ponadto koncentryczna konstrukcja sprawia, że dźwięki z obu obsługiwanych zakresów docierają do uszu słuchacza przy zachowaniu właściwych relacji czasowych, co przekłada się na pełną naturalność brzmienia.

 

ELAC Adante AS-61

Poniżej sekcji wysoko-/średniotonowej, w oddzielnej komorze projektanci umieścili układ niskotonowy. Tworzą go współpracujące ze sobą 165-milimetrowy głośnik szerokopasmowy oraz 203-milimetrowa membrana pasywna. Przetwornik aktywny jest całkowicie ukryty wewnątrz obudowy i pełni rolę siły napędowej dla znacznie większej membrany biernej, umieszczonej na frontowej ścianie AS-61. To niecodzienne rozwiązanie gwarantuje maksymalną szybkość reakcji membrany na najdrobniejsze nawet zmiany sygnału audio, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zniekształceń i podkolorowania brzmienia.


Dane Techniczne

System - 3-drożny

Dane techniczne

Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa - 50 - 160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy - 6,5"
Przetwornik średniotonowy - 5,25"
Przetwornik wysokotonowy - 1"
Pasmo przenoszenia - 41 - 35 000 Hz
Skuteczność - 85dB at 2.83 v/1m
Impedancja - 4 Ω
Częstotliwość podziału - 200Hz / 2,000 Hz

Ogólne

Wymiary (S x W x G) mm - 243,7 x 484 x 401,7
Waga - 16 kg
Wersje wykończenia - Czarny połysk