Denon AVR-X3400H Sieciowy amplituner kina domowego 7.2 HD

  • Dodaj recenzję:
  • 14554
  • Producent: Denon
  • Czas realizacji: 2-7 dni
  • 3 995,00 zł 2 999,00 zł
  • Oblicz

Sieciowy amplituner kina domowego 7.2 HD Denon AVR-X3400H

Nowy model AVR-X3400H opiera się zarówno na bardzo popularnym modelu AVR-X3300W, którego jest następcą, jak i już wprowadzonych modelach AVR-X1400H i AVR-X2400H, zarówno w odniesieniu do oferowanych funkcji, wydajności, a także do nowatorskiej inżynierii dźwięku. Udoskonalenia i poprawki zostały dokonane w niemal każdym obszarze. W porównaniu z AVR-X3300W, który był jego pierwowzorem, AVR-X3400H zyskał dodatkowe wyjście HDMI. Trzy wyjścia umożliwiają przesyłanie dźwięku i obrazu do drugiej strefy przez HDMI, przy jednoczesnym wsparciu dwóch monitorów - na przykład telewizora i projektora - w głównym pomieszczeniu.
Podobnie jak wszystkie amplitunery sieciowe AV Denon, AVR-X3400H ma możliwość odtwarzania muzyki zarówno ze źródeł sieciowych, jak i internetowych w wysokiej rozdzielczości - ale teraz wraz ze zintegrowaną funkcjonalnością HEOS można dzielić się muzyką we wszystkich pomieszczeniach domu, dzięki szerokiemu zakresowi dostępnych w ofercie głośników bezprzewodowych HEOS i komponentów wyposażonych w system HEOS. Wszystko to można kontrolować za pomocą prostej, intuicyjnej aplikacji HEOS.

Niesamowity dźwięk 3D

Korzystaj z doskonałego dźwięku przestrzennego z najnowszymi formatami dźwięku, w tym Dolby Atmos i DTS:X. Konstrukcja wzmacniacza AVR-X3400H pozwala na uruchomienie dwóch dedykowanych głośników w konfiguracji 5.1.2. Wyposażony w końcówki mocy o dyskretnej konstrukcji dla każdego z kanałów, AVR-3400H dostarcza potężne 180 watów do każdego z nich. Dodatkowo został wyposażony w tryb ECO, który dostosowuje zużycie mocy do aktualnego poziomu głośności, jak również miernik poboru mocy na wyświetlaczu, dzięki któremu możesz na stałe kontrolować konsumpcję energii elektrycznej.

Dźwięk w odpowiednim miejscu

Poczuj każdy wymiar dzięki Dolby Atmos. Dolby Atmos przenosi Cię do centrum wydarzeń, dzięki niezwykle realistycznemu, otaczającemu Cię dźwiękowi, dochodzącemu do Ciebie dosłownie zewsząd. Korzystaj z systemu głośników surround 5.1 i dwóch dodatkowych głośników lub 2 głośników Dolby Atmos, aby uzyskać najwyższą jakość kina domowego - włączając w to dodatek Dolby Surround dla starszych źródeł.

Wciągający dźwięk DTS: X ™ sprawia, że dźwięk przestrzenny pojawia się naturalnie, tworząc realistyczne, wielowymiarowe doznania w Twoim domu. Jeszcze większa głębia i niezwykły realizm wprowadzają Cię do świata Twoich ulubionych filmów. Dołączony przestrzenny program do remapowania przestrzennego, DTS Neural: X ™, daje zupełnie nowe życie Twoim filmom, grom i muzyce! DTS: X przenosi teatr do domu.

Zaawansowane przetwarzanie dźwięku

Wbudwany w urządzenie procesor DSP (Digital Sound Processor) charakteryzuje się ogromną mocą obliczeniową z 4-ma rdzeniami DSP 300-MHz, które mogą przetwarzać ponad 1 miliard obliczeń na sekundę. AVR-X3400H posiada dekodery audio wysokiej rozdzielczości dla wielu bezstratnych formatów plików, w tym ALAC, FLAC i WAV z prędkością do 24-bitów / 196-kHz oraz zgodność z plikami DSD 2,8 / 5,6 MHz (DSD jest formatem kodowania dźwięku SACD ). Dzięki AVR-X3400H można korzystać z 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego w jednym pomieszczeniu, podczas gdy inna "strefa" odtwarza inne źródło - na przykład z płyt CD, wejścia HDMI czy serwisów streamingowych.  W celu zapewnienia jak najwierniejszego brzmienia oraz najszerszego zakresu dynamiki przy jak najniższych zniekształceniach, AVR-X3400H posiada zaawansowane przetworniki AKM D / A 32-bit na wszystkich kanałach. Zapewnia to spójność, wysoką wierność i precyzyjne dopasowanie wszystkich kanałów, co zapewnia wyjątkowo komfortowy odsłuch.

Gotowy na kino domowe przyszłości

Zaawansowana sekcja wideo w AVR-X3400H jest w pełni kompatybilna z najnowszymi specyfikacjami HDMI i HDCP 2.2 i jest przygotowana dla każdego źródła 4K Ultra HD. Wysoka dynamika (HDR), kompatybilność z systemem Dolby Vision, Hybrid Log Gamgma (HLG) i eARC (enhanced Audio Return Channel) również są pod ręką. Możesz także korzystać ze zdjęć ze starszych źródeł analogowych i cyfrowych w bardzo wysokiej rozdzielczości .

Wszystkie osiem wejść i dwa wyjścia HDMI obsługują standard HDCP 2.2 oraz najnowsze specyfikacje HDMI, w tym wideo 4K Ultra HD 60Hz, próbkowanie 4: 4: 4 Pure Color, HDR i wideo 21: 9, 3D, oraz BT2020. Jest jeszcze gotowy do ulepszonego Audio Return Channel (eARC) w celu odtwarzania dźwięku 3D znad telewizora.

AVR-X3400H posiada zaawansowane procesowanie wideo, które umożliwia zwiększanie istniejących już formatów wideo w niższej rozdzielczości, pochodzących z dowolnego źródła analogowego lub cyfrowego do pełnego 4K. Z trzema wyjściami HDMI można nawet podłączyć telewizor i projektor do głównego pomieszczenia, odtwarzając różne treści na drugim ekranie.

AVR-X3400H obsługuje format wideo High Dynamic Range (HDR). Dodatkowo jest gotowy na Dolby Vision oraz HLG (Hybrid Log Gamma). Dolby Vision polepsza oglądanie dzięki swojej zaskakującej jasności, kontrastowi i wzmocnieniu koloru. HLG oferuje zastosowanie technologii HDR na wyświetlanej treści.

 

 

Prosta konfiguracja i połączenie

AVR-X3400H posiada najbardziej zaawansowany system pomiaru akustycznego Audyssey MultEQ XT32, w tym Audyssey Dynamic Volume, Dynamic EQ, LFC i SubEQ HT. Dzięki tym technologiom oraz dostarczonemu mikrofonowi, dokładnie analizuje każde wyjście głośnikowe, aby zoptymalizować wrażenia odsłuchowe. Dzięki dodatkowej aplikacji Audyssey MultEQ Editor App (możliwość dokupienia), bardziej zaawansowani użytkownicy mogą jeszcze bardziej dostosować swoje indywidualne brzmienie.

AVR-X3400H jest wyposażony w zaawansowany system podwójnej anteny, zapewniający niezawodne i bezproblemowe przesyłanie bezprzewodowe, łączność Bluetooth i Wi-Fi oraz AirPlay służący do bezpośredniego odtwarzania muzyki z urządzeń marki Apple. Każdy dźwięk, cała Twoja muzyka, sterowane bez najmniejszego wysiłku. Pełna łączność bezprzewodowa jest dostarczana za pośrednictwem wbudowanego Wi-Fi i Bluetooth. Dodatkowo pełna współpraca z Apple Airplay. 

Zachowaj ulubiony zestaw ustawień i preferowany tryb dźwięku dla każdego źródła, przechodząc między nimi przy pomocy specjalnie zaprogramowanego przycisku na panelu przedni lub pilocie zdalnego sterowania. Dzięki aplikacji "Denon 2016 AVR Remote" można sterować pracą odbiornika, a nawet kontrolować podłączony do niego odtwarzacz Blu-ray firmy Denon. Aplikacja HEOS umożliwia kontrolę nad muzyką i funkcjonalnością multiroom.

Niezwykłe doświadczenia Heos

Ciesz się swoją ulubioną muzyką z każdej strony, rozchodzącą się po całym domu, z każdej strony. Otocz całe swoje mieszkanie muzyką płynącą z sieci domowej, radia internetowego lub serwisów streamingowych dzięki bezprzewodowym głośnikom HEOS, lub innym odbiornikom obsługującym funkcjonalność HEOS. Steruj wszystkim za pomocą darmowej aplikacji HEOS. Korzystaj z muzyki z Spotify, TuneIn Radia internetowego, Sound Cloud, Tidal, Napster lub Deezer.

Kontrola zewnętrzna i możliwość kontroli IP

AVR-X3400H jest wyposażony w wiele funkcji, zapewniając lepszą kontrolę i zgodność z rozwiązaniami stosowanymi przez inne firmy jak również tymi niestandardowymi jak Crestron Connected.

Może on być skonfigurowany i obsługiwany przez komputer w obrębie sieci poprzez sterowanie IP, za pośrednictwem przewodowego połączenia LAN, lub Wi-Fi. Aby bezpośrednio podłączyć go do zewnętrznych urządzeń sterowania automatyką domową (smart home), jest on również wyposażony w port szeregowy RS-232C.

W celu uproszczenia zintegrowanych ustawień sterowania, AVR-X3400H posiada wejście IR na podczerwień (IR), umożliwiające zdalne sterowanie przy pomocy innyhc elementów zestawu kina domowego.

Wejścia wyścia
Wejście / wyjście Composite 3 / 0
Wejście / wyjście Component 2 / 1
Wejście / wyjście HDMI 7+1 / 3
Analogowe wejście / wyjście 5 / 0
Wejście gramofonowe (MM) -
Wejście cyfrowe: optyczne / koncentryczne 2 / 2
Wyjście głośnika niskotonowego 2
Dane techniczne
Moc wyjściowa (8 omów, 20 Hz–20 kHz, 0,08% 2-kanały) 150 W
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 0,7% 2-kanały) 135 W
Moc wyjściowa (6 omów, 1 kHz, 1% 1-kanał) 180 W
Pobór prądu 600 W
Wymiary maksymalne
Antena: Poziomo:(szer. x gł. x wys.) w mm
Antena:Pionowo:(szer. x gł. x wys.) w mm
Bez anteny: (szer. x gł. x wys.) w mm
434 x 389 x 167
( 434 x 389 x 235 )
Waga  10,8 kg
Dostępne kolory Czarny