Cyrus One CAST Audiosympton i8 CARBON Zestaw stereo

  • Dodaj recenzję:
  • 22813
  • Producent: Cyrus
  • 9 490,00 zł 7 999,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

 

 

 

Cyrus One Cast odtwarzacz strumieniowy

 

ONE Cast pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki w wysokiej jakości bezpośrednio z telefonu przy wykorzystaniu praktycznie każdej aplikacji muzycznej, w tym Spotify, Deezer, Amazon Music, iTunes, Qobuz oraz Tidal. Jeśli posiadasz inteligentne głośniki/asystentów w tej samej sieci bezprzewodowej, można przy pomocy komend głosowych wysyłać muzykę bezpośrednio do ONE Cast albo nawet skonfigurować go jako część grupy w trybie mutiroom.

ONE Cast jest sercem systemu audio, do którego można podłączyć praktycznie wszystkie urządzenia wytwarzające dźwięk . Począwszy od smartfonów, laptopów a skończywszy na konsolach do gier, gramofonach, radiach czy nawet telewizorach. Posiada także wiodący w swojej klasie wzmacniacz słuchawkowy do odsłuchów w nocy.

 

 

Cyrus ONE Cast jest prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym wzmacniaczem audio dostępnym w chwili obecnej. Dzięki mocy 100 W na kanał oraz wykorzystaniu technologii opracowanych w siedzibie firmy w Cambridge z łatwością napędzi on dowolne głośniki.

ONE Cast nie wymaga dedykowanej aplikacji

 

 

Tak jak w przypadku głośników inteligentnych aplikacje muzyczne Spotify, Apple Music, Tidal, Qobuz, Deezer, i inne łączą się bezpośrednio z ONE Cast. Jeszcze dwa kliknięcia i muzyka, która przed chwilą była odtwarzana na Twoim telefonie zacznie radować twoje zmysły.
Wystarczy otworzyć wybraną aplikację muzyczną, wybrać muzykę i przejść do ekranu „teraz odtwarzane”. Stąd można połączyć się z ONE Cast tak jak z dowolnym innym głośnikiem inteligentnym.

 

 

Korzystaj ze sterowania głosowego poprzez 'Głośnik Inteligentny'

Jeżeli w tej samej sieci wifi masz głośnik inteligentny (Apple Homepod, Amazon Echo/dot czy Google Home) można przy pomocy komend głosowych wysyłać muzykę do ONE Cast. Jeżeli będzie on w trybie czuwania, automatycznie się z niego wybudzi i rozpocznie odtwarzanie.

 

“Alexa, odtwórz BBC radio 1 na ONE Cast”
Podłącz się do tej samej sieci, co twoje głośniki inteligentne, a wtedy będziesz mógł wysyłać muzykę bezpośrednio do ONE Cast. Można nawet wybierać konkretne nagrania czy albumy.


„Google odtwórz moją playlistę „kolacja” na dole?”
ONE Cast można nadać nazwę oraz przypisać go do pokoju albo nawet grupy pokojów. Następnie muzyka może być odtwarzana jednocześnie w wielu pokojach po wybraniu odpowiednich opcji w aplikacji muzycznej lub nawet po wydaniu komend głosowych

“Hej Siri, puść cool jazz”
ONE Cast współpracuje z wiodącymi platformami sterowania głosowego (Google, Apple oraz Amazon).

 

Specyfikacja

- Typ Hybrid Class D (4 generacja)
- Moc wyjściowa 2x100W (6Ω przy THD+N na poziomie 0.1%)
- SID – Speaker Impedance Detection (automatyczna kalibracja wzmacniacza do pracy z dowolnymi głośnikami)
- Wyjście Pre Out
- Wysokiej mocy wzmacniacz słuchawkowy (klasa AB)
- Pobór mocy 750W
- Współpracuje z: Google Assistant; AmazonTM Alexa; Apple AirPlay 2
- Asynchroniczne wejście USB (PMC - 32bit/192kHz; DSD do DSD 128)
- Wejście HDMI (ARC)
- Wejście optyczne Toslink
- Wejście koaksjalne SPDIF
- Bluetooth
- Wejście analogowe audio RCA
- Wejście gramofonowe (MM)
- Wejście analogowe konfigurowalne jako AV
- Automatyczna instalacja aktualizacji
- Liniowy, toroidalny transformator
- Pilot zdalnego sterowania IR
- Wymiary(WxSxD) 85 x 220 x 390 mm
- Waga 5.6kg

 

 

 

https://www.infoaudio.pl/artykul/1772,wielkie-oczekiwania-i-jeszcze-wieksze-mozliwosci-nowy-cyrus-one-cast 

 

Firma Cyrus wystartowała w 1983 roku w Huntingdon w hrabstwie Cambridge. Pierwszymi produktami wprowadzonymi do sprzedaży były wzmacniacze modele: One i Two. W ciągu ostatnich 30 lat firma kierując się wiedzą fachową i doświadczeniem w zakresie audio, rozwijała wiele własnych konstrukcji wpływając tym samym na rozwój branży audio na świecie.

Do dzisiaj wszystkie produkty Cyrus są tworzone, strojone i produkowane w siedzibie firmy znajdującej się we wschodniej Anglii, co nie jest sytuacją często spotykaną w procesie wytwarzania produktów konsumenckich.

Firma jest przedsięwzięciem prywatnym stworzonym i prowadzonym zgodnie z zasadą która mówi, że podobnie jak nasi konsumenci, skupiamy się na wysokiej jakości stereofonicznych systemach muzycznych zapewniających całkowicie prawdziwe i naturalne odtwarzanie dźwięków.

W świecie w którym 99% produkcji sprzętu audio odbywa się w krajach o niskich kosztach wytwarzania, Cyrus wybrał na stworzenie swojej siedziby hrabstwo Cambridge, w którym edukacja i najbardziej zaawansowane technologie tworzą otoczenie sprzyjające zebraniu zespołu ludzi posiadających głęboką wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie przy tworzeniu urządzeń audio. Nowoczesny proces produkcji oznacza, że w Anglii mogą być wytwarzane na małą skalę urządzenia klasy Premium. Takie specyficzne usytuowanie siedziby firmy zapewnia jej natychmiastowy dostęp do najnowszych technologii.

Cyrus to niezwykła firma, dążąca do produkcji wyrobów osiągających znacznie więcej niż tylko prostą funkcjonalność, w której pracują entuzjaści kochający muzykę.

Niemal wszystkie produkty firmy wbudowane są w legendarną obudowę Cyrus, co stało się wizytówką firmy, a także ikoną w świecie dźwiękowym rozumiejącym ich ponadczasowy styl. Klasyczna konstrukcja jest formowana pod ogromnym ciśnieniem, a po ostudzeniu ręcznie wykańczana. Unikalny odlew stanowi mocną i sztywną konstrukcję zapewniającą, że produkty firmy są odporne na zakłócenia zewnętrzne i bardzo wytrzymałe.

 

 

 

Otwieramy nowy rozdział

Bycie melomanem rozkochanym w muzyce, to nieustający kompromis. Wybieranie między jakością, subiektywną oceną a ceną. Ta reguła przestaje obowiązywać. Nadchodzi czas koronnego modelu kolumn spod szyldu Audiosymptom. To nowy rozdział w świecie dźwięku, krainie muzyki wolnej od kompromisu. Wejdź z nami do tej krainy. Audiosymptom to firma zbudowana na fundamentach innowacji, doświadczenia, wiedzy i mistrzowskiego designu. Efektem tej fuzji są kolumny głośnikowe łączce w jedność przepiękne, pełne niuansów i głębokie brzmienie z wyrafinowanym lifestyle’m.

 

 

 

Potrafimy słuchać

Za jakością marki Audiosymptom stoją lata wsłuchiwania się w głos odbiorców, którym dedykujemy nasze dzieło. Razem wyznaczamy nowe standardy. Zarówno w sferze brzmienia jak i dbałości o dobro tych, którzy postawią na nasza markę. Jeśli mówimy, że razem udoskonalamy kolumny, bezkompromisowo podążając nowymi ścieżkami, to tak jest w istocie. Co więcej, budując nowy model dotarcia do odbiorców, możemy - unikając pośredników – zaproponować cenę, dotąd uznawaną za nierealną w wypadku takiej jakości.

 

 

 

 

 

Nazwa Audiosymptom to nasza obietnica.

Z jednej strony - Audio to sztuka, styl życia i nasza miłość do dźwięków. Drugą część nazwy pochodzi z greki od słowo sýmptoma, co oznacza: wyróżnienie, unikalność, wyjątkowość. Fuzja dwóch znaczeń, to nie tylko Audiosymptom lecz także: marka wolna od kompromisu pomiędzy ceną i jakością. Tak stworzyliśmy naszą manufakturę sprzętu audio, w której każdy egzemplarz kolumn jest pieczołowicie dopieszczany, badany, mierzony i testowany.
Ale to nie jedyne nasze atuty. Za unikalnością, elastycznością stylistyczną muzyki, której dedykowane są nasze kolumny (jazz, muzyka klasyczna, rock, elektronika) stoi również ekskluzywna niszowość. Nasze kolumny sprzedajemy bezpośrednio w sieci. Między Wami a nami nie ma pośredników.

Odsłuchaj naszych kolumn w swoich warunkach domowych, w miejscu docelowym. Własnymi zmysłami, doświadczeniem, gustem i wrażliwością oceń, czy Audiosymptom spełnia Twoje oczekiwania. Wierzymy, że Wasza decyzja będzie na „TAK” i dołączycie do grona rodziny Audiosymptom. Jeśli nasza promesa jakości oraz unikalności Cię nie przekona, masz 30 dni na odstąpienie od umowy. Niech naszym atutem będzie dwuletnia gwarancja, która po nieodpłatnym rozszerzeniu (rejestracja) obowiązywać będzie przez kolejne 3 lata. To łącznie 5 lat gwarancji dla tych, którzy postawią na markę Audiosymptom. Poświadczymy to specjalnym certyfikatem.

 

Audiosymptom to:

tubowy głośnik wysokotonowy – zapewnia wysoką efektywność kolumn głośnikowych, jest wręcz idealny do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi,
pochylona obudowa z licznymi wewnętrznymi wzmocnieniami co daje wyrównanie fazowe pracy przetworników - czysty, szybki i spójny dźwięk,
precyzyjna zwrotnica zaprojektowana przez Manfreda Diesterticha, składająca się wyselekcjonowanych elementów o małej tolerancji, a wewnętrzne
okablowanie o dużym przekroju z miedzi beztlenowej dają bardzo dobre odwzorowanie dźwięku,
głośniki niskośredniotonowe ze sztywnymi membranami i potężnymi układami magnetycznymi, dają głębokie zejście basów, przy wysokiej efektywności i
możliwość uzyskania bardzo wysokich, koncertowych poziomów głośności,
gniazda głośnikowe, to następna miła niespodzianka. Solidna aluminiowa płyta tworzy podstawę na której umieściliśmy konektory wysokiej klasy,
solidne metalowe trawersy z łatwo i wygodnie regulowanymi dużymi kolcami, które zapewniają stabilne ustawienie na podłodze, izolując obudowę od drgań,
precyzyjnie zaprojektowane maskownice mocowane na magnes.

 

Dane techniczne:

Impedancja: 6 Ohms
Moc nominalna: 160 W
Moc muzyczna: 250W
Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 20 kHz
Czułość: 94 dB
Głośnik niskośredniotonowy: 2 x 8"
Wymiary (SxWxG): 34x109,5x48 cm

 

Cena za pare!!!!

 

Atutem jest dwuletnia gwarancja, która po nieodpłatnym rozszerzeniu (rejestracja) obowiązywać będzie przez kolejne 3 lata. To łącznie 5 lat gwarancji dla tych, którzy postawią na markę Audiosymptom. Poświadczymy to specjalnym certyfikatem.

 

TEST: Audiosymptom i8 „NAJLEPSZY ZAKUP" na HiFi Class

 

 

Na portalu HiFi Class znajduje się przychylny test kolumn podłogowych Audiosymptom i8.   

„ Ofertę Audiosymptom zaprezentowano podczas tegorocznej edycji Audio Video Show i ten moment można uznać za oficjalny debiut tej nowej marki, mogącej sporo namieszać na rynku za sprawą bardzo przyjaznej polityce cenowej. 


Jak podkreśla dystrybutor, atrakcyjne ceny tych kolumn są efektem nowego, dość rewolucyjnego podejścia do sprzedaży kolumn Audiosympton. Otóż dystrybutor zdecydował się pominąć tradycyjną sieć dilerską i sklepy audio-video, a kolumny marki Audiosymptom można zakupić wyłącznie za pośrednictwem internetu.


Dodatkową zachętą dla potencjalnego klienta ma być fakt, że otrzymaną standardowo 2-letnią gwarancję będzie można rozszerzyć (dzięki internetowej rejestracji produktu) o kolejne trzy lata, co łącznie ma dać pięć lat gwarancji na produkt i zostanie to potwierdzone przesłanym do klienta specjalnym certyfikatem.

Kolumny Audiosymptom, podobnie jak większość konstrukcji audio produkowane są w Chinach, ale sam projekt powstał w Polsce, zaś całość dopracował Manfred Diestertich, a więc człowiek odpowiadający obecnie za brzmienie kolumn znanej i cenionej marki Audio Physic. Na obecną chwilę oferta Audiosymptom obejmuje trzy modele – dwa podłogowych i8 oraz i6 oraz podstawkowej i6m, natomiast całość ma w najbliższym czasie uzupełnić jeszcze aktywna jednostka niskotonowa iSUB. Dziwi natomiast nieobecność kolumny centralnej, ale wydaje się, że producent szybko uzupełni katalog o tę niezbędną konstrukcję, pozwalającą stworzyć w oparciu o Audiosymptom pełnowartościową instalację kinową.

 

Solidność wykonania


Największe podłogowe kolumny pochodzące z oferty Audiosymptom imponują nie tylko gabarytami, ale również nowoczesną stylistyką i konstrukcją samych głośników. Obudowa choć wykonana jest z uwzględnieniem niewielkiego budżetu, sprawia wrażenie jakby pochodziła z kolumn ze znacznie wyższego przedziału cenowego. Okleina winylowa imitująca fornir występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz ciemnego orzecha.

Przednią i tylną ściankę odchylono do tyłu, sprawiając tym samym, że bryła kolumn prezentuje się atrakcyjniej niż typowa klasyczna prostopadłościenna skrzynia. Wewnątrz kolumn zastosowano solidną kratownicę usztywniającą rozciągającą się na jej całej wysokości, dzięki czemu stała się ona mniej podatna na rezonanse. Komórki wytworzone przez wewnętrzny system wzmocnień tłumione są wełną syntetyczną. Komorą o największej objętości, co oczywiste, zarezerwowana jest dla dwóch głośników nisko-średniotonowych, ale dla zwiększenia komfortu pracy głośnika wysokotonowego i jego idealnej izolacji od wpływu głośników nisko-średniotonowych, również i dla niego wyodrębniono niewielką, tłumioną komorę, dodatkowo usztywniającą górną część skrzynki, co ma szczególne znaczenie w przypadku redukcji rezonansów w tym obszarze.

Komora w której pracują obydwa głośniki nisko-średniotonowe wentylowana jest tunelem rezonansowym osobiście dostrajanym przez Manfreda Diesterticha. Układ bas-refleks nieprzypadkowo wyprowadzono z tyłu i to jeszcze dosyć nisko nad podłogą, ponieważ chodziło o jego maksymalne wykorzystanie, intensywnie wzmacniając pasmo basu, aby dorównać pozostałemu wysokoefektywnemu modułowi w zakresie średnio-wysokotonowym. Uwagę zwracają pięknie wykonane pojedyncze terminale wejściowe z którymi można się spotkać w przypadku znacznie droższych kolumn. Gniazda montowane są do równie estetycznego aluminiowego panelu z logo firmy, oznaczeniem modelu i najważniejszymi danymi technicznymi. Tuż za aluminiowym panelem zamontowano płytkę drukowaną z elementami zwrotnicy. Filtry nie są jakoś specjalnie skomplikowane – już na etapie projektu starano się zoptymalizować charakterystykę przetwarzania głośników, dostosowując je tym samym do pracy z filtrami o dosyć łagodnej charakterystyce, zwłaszcza jeśli chodzi o stożkowe głośniki nisko-średniotonowe.

 

 

Otwieramy nowy rozdział

Bycie melomanem rozkochanym w muzyce, to nieustający kompromis. Wybieranie między jakością, subiektywną oceną a ceną. Ta reguła przestaje obowiązywać. Nadchodzi czas koronnego modelu kolumn spod szyldu Audiosymptom. To nowy rozdział w świecie dźwięku, krainie muzyki wolnej od kompromisu. Wejdź z nami do tej krainy. Audiosymptom to firma zbudowana na fundamentach innowacji, doświadczenia, wiedzy i mistrzowskiego designu. Efektem tej fuzji są kolumny głośnikowe łączce w jedność przepiękne, pełne niuansów i głębokie brzmienie z wyrafinowanym lifestyle’m.

 

 

 

Potrafimy słuchać

Za jakością marki Audiosymptom stoją lata wsłuchiwania się w głos odbiorców, którym dedykujemy nasze dzieło. Razem wyznaczamy nowe standardy. Zarówno w sferze brzmienia jak i dbałości o dobro tych, którzy postawią na nasza markę. Jeśli mówimy, że razem udoskonalamy kolumny, bezkompromisowo podążając nowymi ścieżkami, to tak jest w istocie. Co więcej, budując nowy model dotarcia do odbiorców, możemy - unikając pośredników – zaproponować cenę, dotąd uznawaną za nierealną w wypadku takiej jakości.

 

 

 

 

 

Nazwa Audiosymptom to nasza obietnica.

Z jednej strony - Audio to sztuka, styl życia i nasza miłość do dźwięków. Drugą część nazwy pochodzi z greki od słowo sýmptoma, co oznacza: wyróżnienie, unikalność, wyjątkowość. Fuzja dwóch znaczeń, to nie tylko Audiosymptom lecz także: marka wolna od kompromisu pomiędzy ceną i jakością. Tak stworzyliśmy naszą manufakturę sprzętu audio, w której każdy egzemplarz kolumn jest pieczołowicie dopieszczany, badany, mierzony i testowany.
Ale to nie jedyne nasze atuty. Za unikalnością, elastycznością stylistyczną muzyki, której dedykowane są nasze kolumny (jazz, muzyka klasyczna, rock, elektronika) stoi również ekskluzywna niszowość. Nasze kolumny sprzedajemy bezpośrednio w sieci. Między Wami a nami nie ma pośredników.

Odsłuchaj naszych kolumn w swoich warunkach domowych, w miejscu docelowym. Własnymi zmysłami, doświadczeniem, gustem i wrażliwością oceń, czy Audiosymptom spełnia Twoje oczekiwania. Wierzymy, że Wasza decyzja będzie na „TAK” i dołączycie do grona rodziny Audiosymptom. Jeśli nasza promesa jakości oraz unikalności Cię nie przekona, masz 30 dni na odstąpienie od umowy. Niech naszym atutem będzie dwuletnia gwarancja, która po nieodpłatnym rozszerzeniu (rejestracja) obowiązywać będzie przez kolejne 3 lata. To łącznie 5 lat gwarancji dla tych, którzy postawią na markę Audiosymptom. Poświadczymy to specjalnym certyfikatem.

 

Audiosymptom to:

tubowy głośnik wysokotonowy – zapewnia wysoką efektywność kolumn głośnikowych, jest wręcz idealny do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi,
pochylona obudowa z licznymi wewnętrznymi wzmocnieniami co daje wyrównanie fazowe pracy przetworników - czysty, szybki i spójny dźwięk,
precyzyjna zwrotnica zaprojektowana przez Manfreda Diesterticha, składająca się wyselekcjonowanych elementów o małej tolerancji, a wewnętrzne
okablowanie o dużym przekroju z miedzi beztlenowej dają bardzo dobre odwzorowanie dźwięku,
głośniki niskośredniotonowe ze sztywnymi membranami i potężnymi układami magnetycznymi, dają głębokie zejście basów, przy wysokiej efektywności i
możliwość uzyskania bardzo wysokich, koncertowych poziomów głośności,
gniazda głośnikowe, to następna miła niespodzianka. Solidna aluminiowa płyta tworzy podstawę na której umieściliśmy konektory wysokiej klasy,
solidne metalowe trawersy z łatwo i wygodnie regulowanymi dużymi kolcami, które zapewniają stabilne ustawienie na podłodze, izolując obudowę od drgań,
precyzyjnie zaprojektowane maskownice mocowane na magnes.

 

Dane techniczne:

Impedancja: 6 Ohms
Moc nominalna: 160 W
Moc muzyczna: 250W
Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 20 kHz
Czułość: 94 dB
Głośnik niskośredniotonowy: 2 x 8"
Wymiary (SxWxG): 34x109,5x48 cm

 

Cena za pare!!!!

 

Atutem jest dwuletnia gwarancja, która po nieodpłatnym rozszerzeniu (rejestracja) obowiązywać będzie przez kolejne 3 lata. To łącznie 5 lat gwarancji dla tych, którzy postawią na markę Audiosymptom. Poświadczymy to specjalnym certyfikatem.

 

TEST: Audiosymptom i8 „NAJLEPSZY ZAKUP" na HiFi Class

 

 

Na portalu HiFi Class znajduje się przychylny test kolumn podłogowych Audiosymptom i8.   

„ Ofertę Audiosymptom zaprezentowano podczas tegorocznej edycji Audio Video Show i ten moment można uznać za oficjalny debiut tej nowej marki, mogącej sporo namieszać na rynku za sprawą bardzo przyjaznej polityce cenowej. 


Jak podkreśla dystrybutor, atrakcyjne ceny tych kolumn są efektem nowego, dość rewolucyjnego podejścia do sprzedaży kolumn Audiosympton. Otóż dystrybutor zdecydował się pominąć tradycyjną sieć dilerską i sklepy audio-video, a kolumny marki Audiosymptom można zakupić wyłącznie za pośrednictwem internetu.


Dodatkową zachętą dla potencjalnego klienta ma być fakt, że otrzymaną standardowo 2-letnią gwarancję będzie można rozszerzyć (dzięki internetowej rejestracji produktu) o kolejne trzy lata, co łącznie ma dać pięć lat gwarancji na produkt i zostanie to potwierdzone przesłanym do klienta specjalnym certyfikatem.

Kolumny Audiosymptom, podobnie jak większość konstrukcji audio produkowane są w Chinach, ale sam projekt powstał w Polsce, zaś całość dopracował Manfred Diestertich, a więc człowiek odpowiadający obecnie za brzmienie kolumn znanej i cenionej marki Audio Physic. Na obecną chwilę oferta Audiosymptom obejmuje trzy modele – dwa podłogowych i8 oraz i6 oraz podstawkowej i6m, natomiast całość ma w najbliższym czasie uzupełnić jeszcze aktywna jednostka niskotonowa iSUB. Dziwi natomiast nieobecność kolumny centralnej, ale wydaje się, że producent szybko uzupełni katalog o tę niezbędną konstrukcję, pozwalającą stworzyć w oparciu o Audiosymptom pełnowartościową instalację kinową.

 

Solidność wykonania


Największe podłogowe kolumny pochodzące z oferty Audiosymptom imponują nie tylko gabarytami, ale również nowoczesną stylistyką i konstrukcją samych głośników. Obudowa choć wykonana jest z uwzględnieniem niewielkiego budżetu, sprawia wrażenie jakby pochodziła z kolumn ze znacznie wyższego przedziału cenowego. Okleina winylowa imitująca fornir występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz ciemnego orzecha.

Przednią i tylną ściankę odchylono do tyłu, sprawiając tym samym, że bryła kolumn prezentuje się atrakcyjniej niż typowa klasyczna prostopadłościenna skrzynia. Wewnątrz kolumn zastosowano solidną kratownicę usztywniającą rozciągającą się na jej całej wysokości, dzięki czemu stała się ona mniej podatna na rezonanse. Komórki wytworzone przez wewnętrzny system wzmocnień tłumione są wełną syntetyczną. Komorą o największej objętości, co oczywiste, zarezerwowana jest dla dwóch głośników nisko-średniotonowych, ale dla zwiększenia komfortu pracy głośnika wysokotonowego i jego idealnej izolacji od wpływu głośników nisko-średniotonowych, również i dla niego wyodrębniono niewielką, tłumioną komorę, dodatkowo usztywniającą górną część skrzynki, co ma szczególne znaczenie w przypadku redukcji rezonansów w tym obszarze.

Komora w której pracują obydwa głośniki nisko-średniotonowe wentylowana jest tunelem rezonansowym osobiście dostrajanym przez Manfreda Diesterticha. Układ bas-refleks nieprzypadkowo wyprowadzono z tyłu i to jeszcze dosyć nisko nad podłogą, ponieważ chodziło o jego maksymalne wykorzystanie, intensywnie wzmacniając pasmo basu, aby dorównać pozostałemu wysokoefektywnemu modułowi w zakresie średnio-wysokotonowym. Uwagę zwracają pięknie wykonane pojedyncze terminale wejściowe z którymi można się spotkać w przypadku znacznie droższych kolumn. Gniazda montowane są do równie estetycznego aluminiowego panelu z logo firmy, oznaczeniem modelu i najważniejszymi danymi technicznymi. Tuż za aluminiowym panelem zamontowano płytkę drukowaną z elementami zwrotnicy. Filtry nie są jakoś specjalnie skomplikowane – już na etapie projektu starano się zoptymalizować charakterystykę przetwarzania głośników, dostosowując je tym samym do pracy z filtrami o dosyć łagodnej charakterystyce, zwłaszcza jeśli chodzi o stożkowe głośniki nisko-średniotonowe.

 

 

Link do testu