Chord Electronics Hugo 2 przenośny DAC i wzmacniacz słuchawkowy

  • Dodaj recenzję:
  • 15544
  • Producent: Chord Electronics
  • 9 290,00 zł
  • Oblicz

 

Chord Electronics Hugo 2 przenośny DAC i wzmacniacz słuchawkowy

 

Chord określa swoje urządzenie mianem "transportable DAC", więc przenoszenie jest wpisane w jego naturę, ale producent zachęca też do tego, by przetwornik traktować poważnie w systemie domowym. Nieco większy (przede wszystkim grubszy) od nowoczesnego smartfona, waży niespełna pół kilograma. Dostępny w wersji czarnej i srebrnej, prezentuje się niezwykle oryginalnie (zresztą, jak wszystkie urządzenia Chorda), zarówno nowocześnie, jak i "bajkowo", za sprawą wielobarwnych, sferycznych przycisków i okienek. Obudowa ma formę mydelniczki, złożonej z dwóch połówek.

 

 

 

Urządzenie oferuje cztery wejścia cyfrowe (optyczne, koaksjalne i HD USB) oraz Bluetooth o zwiększonym zasięgu z możliwością odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości do 768kHz z kodowaniem do DSD512 (Octa DSD) przez wejście HD USB. Urządzenie posiada wyjścia analogowe 2xRCA oraz słuchawkowe jack 3,5 mm i 6,35 mm.

 

Czterostopniowy filtr cyfrowy pozwala na dopasowanie brzmienia do preferencji użytkownika, zapewniając dodatkową elastyczność kontroli poprzez generowanie brzmienia ciepłego i miękkiego lub przejrzystego i wyrazistego. Dla współpracy ze słuchawkami, w Hugo 2 pozostawiono znaną z Hugo funkcję crossfeed dostępną w trzech trybach roboczych. System został oparty na zaawansowanych badaniach nad obuuszną synchronizacją audio i generuje efekt słuchania muzyki przez głośniki.

Hugo 2 został wyposażony w cztery sferyczne, podświetlane przyciski sterowania o różnych kolorach. Przyciski służą do kontroli funkcji zasilania, sygnału wejściowego, filtrowania oraz funkcji crossfeed.

Mobilność

Hugo 2 został zaprojektowany zarówno do użytku domowego jak i mobilnego, umożliwiając dzięki przełomowej technologii DAC znaczne podniesienie jakości dźwięku słyszanego w słuchawkach.

Długi czas pracy

Bateria wystarcza na 7 godzin bezustannego odtwarzania i posiada dwa tryby automatycznego ładownia, w tym poprzez dedykowany do ładowania port Micro USB. Wskaźnik ukazuje trwający proces ładowania i bieżący status baterii.

Specyfikacja

Chord Electronics Xilinx Artix 7 (XC7A15T) FPGA
Pulse Array: 10-elementowy pulse array
Pasmo Przenoszenia: 20Hz – 20kHz +/- 0.2dB
Moduł wyjściowy: Clasa A
IMPEDANCJA WYJŚCIOWA: 0.025 ohms
TDM <0.0001% 1kHz 3v RMS 300 ohms
TDM I SZUM PRZY 3V RMS: -120dB przy 1kHz 300 ohms
Stosunek S/N: 126dB ‘A’ Weighted
Separacja Kanałów: 135dB at 1kHz 300 ohms
Moc Wyjściowa: 94mW 300 ohms, 740mW 33 ohms,1050mW 8 ohms
Wymiary: 130mm x 100mm x 21mm
Masa: 450g