Cambridge CXA81 - wzmacniacz stereofoniczny + KEF R5 Czarny połysk Kolumny podłogowe

  • Dodaj recenzję:
  • 21337
  • Producent: Cambridge Audio
  • Czas realizacji: Ilość w promocji ograniczona! Sprawdź dostępność!

Cambridge CXA81 - wzmacniacz stereofoniczny

+ KEF R5 Czarny połysk Kolumny podłogowe

CAMBRIDGE AUDIO CXA81


Zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami, CXA81 zapewnia wiodącą w swojej klasie jakość dźwięku. Wzmacniacz o mocy 80 W jest wystarczająco mocny, aby pomieścić największe pomieszczenia i najbardziej energochłonne głośniki. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS DAC (Digital to Analogue Convertor) oznacza, że ​​w pełni wykorzystujesz możliwości źródeł cyfrowych i analogowych. Dzięki standardowemu Bluetooth możesz teraz przesyłać strumieniowo muzykę w najwyższej jakości aptX HD. Wszystko to, a także ciemnoszary CXA81 wygląda bardziej stylowo niż kiedykolwiek.

 

Mocny dźwięk z transformatora toroidalnego


Mocny dźwięk zaczyna się od zasilacza, dlatego Cambridge Audio korzysta z audiofilskiej jakości transformatora toroidalnego. Znany z niskiego poziomu hałasu, wysokiej wydajności i doskonałej jakości dźwięku, ponadwymiarowy transformator zapewnia CXA81 mocny, dynamiczny dźwięk i mocną moc wyjściową 80 W na kanał - wystarczającą na dźwięk „imprezowy” nawet w największych pomieszczeniach mieszkalnych.

 

 

Wejścia cyfrowe z przetwornikiem cyfrowo-analogowym najwyższej jakości


Wyposażony w referencyjny standardowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016K2M, CXA81 działa cuda z cyfrowymi źródłami audio i wideo. Dzięki dwóm optycznym wejściom cyfrowym i jednemu koncentrycznemu możesz podłączyć do trzech źródeł cyfrowych, takich jak konsola do gier, telewizor i transport CD - Cambridge Audio CXC idealnie pasuje.

Bluetooth w standardzie


Teraz standardowym wyposażeniem Bluetooth jest proste, bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe muzyki z telefonu komórkowego, tabletu lub laptopa. Przesyłaj strumieniowo zapisaną muzykę lub popularne serwisy streamingowe, takie jak Spotify, Tidal i Apple Music. Odbiornik Bluetooth jest kompatybilny z aptX HD, zapewniając najwyższą możliwą jakość dźwięku z Bluetooth, aż do 24bit / 48kHz. Korzystasz także z dźwięku przechodzącego przez przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre, co oznacza precyzyjny, szczegółowy dźwięk z całej przesyłanej muzyki.

 

Najlepsze z audio USB z dźwiękiem Hi-Res


Jeśli lubisz dźwięk Hi-Res, pokochasz CXA81. Korzystając z asynchronicznego gniazda USB z tyłu, możesz podłączyć się do laptopa, komputera lub serwera i przesyłać strumieniowo muzykę w wysokiej rozdzielczości, aż do studyjnej jakości 32bit / 384kHz i DSD256. Oprócz poprawy dźwięku w porównaniu z kartą dźwiękową komputera, asynchroniczny link „bezpośredniej kontroli” znacznie zmniejsza jitter, zapewniając mniejsze zniekształcenia i bardziej precyzyjny dźwięk.

 

Profesjonalne połączenie


CXA81, częściej spotykany w sprzęcie hi-fi i profesjonalnym sprzęcie, ma zbalansowane wejścia XLR. Po podłączeniu do odpowiedniego źródła daje to w pełni zbalansowane połączenie ciepło / zimno, zapewniając najwyższą jakość sygnału analogowego.

 

Wszystko dla analogów


Cambridge CXA81 ma cztery wejścia liniowe - wystarczające dla wszystkich źródeł analogowych. Zainstalowano również wyjście przedwzmacniacza - idealne do modernizacji wzmacniaczy mocy. Inne przydatne połączenia obejmują wyjście subwoofera RCA, gniazdo słuchawkowe i połączenia dla dwóch par głośników.

 

Połączono z instalacjami


Szeroka gama gniazd sterujących sprawia, że ​​CXA81 jest idealny jako element bardziej złożonej instalacji domowej. RS-232C, wejście IR, gniazda wejścia / wyjścia wyzwalacza i gramofony RCA Control Bus oznaczają, że CXA81 jest więcej niż zadowolony ze współpracy z szerokim zakresem systemów sterowania automatyki domowej.

Obudowa odporna na wibracje


Dzięki sztywnej, metalowej konstrukcji i konstrukcji o niskim rezonansie, obudowa pomaga chronić odtwarzacz przed zakłóceniami mechanicznymi i elektrycznymi, pomagając poprawić czystość i zredukować szum tła. Izolujące nóżki pomagają adsorbować wibracje w celu dalszego zmniejszenia zniekształceń.

 

Eleganckie nowe wykończenie


CXA81 jest częścią odświeżonej serii CX 2. Wyróżniający się profil łzy nadaje CXA81 współczesny wygląd i czyni go idealnym partnerem w transporcie CD CXC, odtwarzaczu sieciowym CXN V2. Panel przedni Lunar Grey kontrastuje z czarną górą i bokami i dobrze komponuje się z czarnymi i srebrnymi odcieniami.

 

Pełna wszechstronność w połączeniu z najlepszym dźwiękiem dzięki Cambridge Audio CXA81.

 

Moc wyjściowa: 80 WRMS przy obciążeniu 8 omów, 120 WRMS przy obciążeniu 4 omy
Konwerter cyfrowo-analogowy: ESS Sabre ES9016K2M

Pasmo przenoszenia: <5Hz– 60kHz +/-1dB
Analogowe wejścia audio: Symetryczne XLR x 1, CINCH x 4, 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
Cyfrowe wejścia audio: koncentryczne S/PDIF x 1, optyczne Toslink x 2, USB audio x 1,
Bluetooth AptX HD

Wyjścia: Głośniki A+B, słuchawkowe 3,5 mm, wyjście na przedwzmacniacz, wyjście na subwoofer
Maksymalny pobór mocy: 750W
Pobór mocy w trybie czuwania: <0,5W
Wymiary (H x W x D)*: 115 x 430 x 341mm (4.5 x 16.9 x 13.4”)
Waga: 8,7kg

 

KEF R5 kolumna podłogowa

Jedyna rzecz jaka nie została zmieniona, to nazwa.
Nowa seria KEF R została zaprojektowana od podstaw. Dziesięciolecia doświadczenia i nasza niepohamowana pasja do muzyki spotykają się w nowej serii R. Łączy w sobie innowacje z serii Reference z nowymi technologiami, aby zapewnić, że nowe kolumny zapewnią więcej szczegółów, głębszy wgląd w nagrania i większą ekscytację.

 

R przez duże R
Seria R oferuje możliwość wyboru pomiędzy trzema kolumnami podłogowymi, kolumnami podstawkowymi na bardziej kompaktowe przestrzenie oraz towarzyszące im modele do kina domowego. Każda z kolumn oferuje najlepszy dźwięk, jaki KEF kiedykolwiek dostarczył w tej kategorii cenowej, niezależnie od wymiarów pomieszczenia lub konfiguracji systemu.

R jak Referencyjny
Miejsce, w którym oceniane są wszystkie głośniki KEF, również seria Reference, jest miejscem najnowocześniejszych innowacji technologicznych. Innowacje, które są rezultatem rzetelnych, kreatywnych badań i rozwoju prowadzonych przez najlepszych inżynierów w branży. Ale innowacja nie kończy się na Reference, a nowa seria R jest beneficjentem wielu technologii, materiałów i osiągnięć z flagowej serii.

Poczuj muzykę
Gdy chcesz zapomnieć o świecie i po prostu zatracić się w dźwięku, seria R zabierze Cię właśnie tam. W KEF dążenie do stworzenia doskonałych głośników trwało ponad 50 lat. Tak jak ty, nie chcemy tylko słuchać muzyki, chcemy jej doświadczać, dostać się do środka i poczuć się jej częścią.

Dźwięk jest opowieścią
W świecie filmowym najlepsi inżynierowie dźwięku potrafią tkać coraz piękniejsze soniczne tła, a nowa seria R jest przepustką do wydobywania tego co najlepsze w ścieżce dźwiękowej, dostarczając naturalnego, spójnego dźwięku, niezbędnego do osiągnięcia najlepszego dźwięku przestrzennego.

 

Uni-Q

Umieszczenie głośnika wysokotonowego w akustycznym środku głośnika średniotonowego przybliża akustyczną ideę źródła jednopunktowego. Nowa seria R korzysta z nowej 12. generacji legendarnego Uni-Q, który został jeszcze bardziej udoskonalony. Dźwięk jest czystszy, dokładniejszy i sprawia, że ​​obrazowanie stereo staje się o wiele bardziej wiarygodne.

SHADOW FLARE

 

 

Pochodzący bezpośrednio z serii Reference, Shadow Flare to innowacyjna metoda redukcji szkodliwych dyfrakcji w obudowie dla delikatnych wysokich częstotliwości. Shadow Flare to starannie wyprofilowana powierzchnia przejściowa, która rozszerza efekt falowodu Uni-Q. Głośnik wysokotonowy pozbawiony jest ostrej lini krawędzi obudowy, tworząc "obszar cienia" w punktach, w których potencjał dyfrakcji jest najwyższy. Rezultatem jest znacznie poprawiona szczegółowość, szczególnie jeśli chodzi o subtelne niuanse strun i innych dźwięków perkusyjnych.

 

GŁOŚNIKI NISKOTONOWE

Bas jest podstawą muzyki, wszystko jest na nim zbudowane, jest fundamentem każdej realizacji dźwiękowej, a maksymalizacja basu jest kluczowym elementem budującym w stronę nieskazitelnego dźwięku. Przetworniki basowe serii R zostały zbudowane z wykorzystaniem dwuczęściowej struktury, w której na papierowym stożku umieszczono aluminiową nakładkę. Ogromna sztywność takiej konstrukcji, w połączeniu z unikalną geometrią stożka, zapewnia czysty ruch tłokowy, aby zapewnić uderzenie i szybkość. Aby dokładnie kontrolować ten potężny sterownik, KEF całkowicie przeprojektował swój system magnesów, aby stworzyć bardziej równomierne pole magnetyczne. Ogólny wynik jest bardziej ogromny i imponujący.

 

Nietuzinkowy design

Świetny design jest ponadczasowy. Projektanci produktów KEF dążą do stworzenia zwodniczo prostych, eleganckich głośników. Ale forma podąża za funkcją. Podczas gdy seria R jest napędzana akustyką, wszystkie widoczne rozwiązania inżynieryjne zostały skutecznie ukryte, więc każdy słuchacz widzi piękną i prostą obudowę. Stworzone z myślą o tym, by być w domu w dowolnym miejscu, seria R jest dostępna w dwóch eleganckich wykończeniach z połyskiem lub klasycznej drewnianej okleinie. Spójność wykończenia sięga głębiej niż tylko do koloru obudowy: każdy głośnik, nóżki, kolce i logo KEF są dopasowane kolorystycznie do wykończenia.

Maskownice z mikrofibry

Seria R została stworzona, by brzmieć jak najlepiej, z maskownicami czy też bez. Mikrofibry są pierwszym projektem KEF, który zaowocował nie tylko pięknym wyglądem, ale ma również nieistotny wpływ na jakość dźwięku. Wszystkie kratki są ręcznie robione i ściskane pod ciśnieniem podgrzanym z trzynastu warstw materiału kompozytowego. Kratki kontynuują tonację tonową: szary dla białej obudowy, brązowy dla orzecha i czarny dla czerni. Krawędzie kratek są wypolerowane w podobny sposób jak w przypadku delikatnych wyrobów skórzanych, a ogólny efekt jest niemal zamszowy.

Inżynierowie KEF nie wierzą w kompromis. Smukła stylizacja R5 zawiera ten sam Uni-Q, co jego więksi bracia, z głośnikiem średniotonowym o średnicy 125 mm (5 cali) i głośnikiem wysokotonowym o średnicy 25 mm (1 cala) z aluminium zapewniającym niesamowity poziom szczegółowości. Nieznacznie mniejsze przetworniki basowe o średnicy 130 mm (5,25 cala) nadal dają wyjątkowo czysty bas, a jednocześnie kolumny można łatwo umieścić w mniejszym pomieszczeniu lub jako głośniki surround w ramach najlepszego zestawu kina domowego.

 

 

 

 

SPECYFIKACJA

- Budowa: 3-drożna bass-reflex
- Przetworniki: 
  Uni-Q 25mm HF, 125mm MF
  2x 130mm głośniki niskotonowe
- Podział zwrotnicy: 400Hz/2,9kHz
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 50kHz (-6dB)
- Zniekształcenia harmoniczne: <0.3% 120Hz-20kHz (90dB, 1m)
- Maksymalne ciśnienie akustyczne: 110dB
- Rekomendowana moc wzmacniacza: 15-200W
- Impedancja nominalna: 8Ohm
- Czułość: 87dB (2.83V/1m)
- Wymiary: 1071.4 x 271.6 x 343.5 mm (łącznie z terminalami i nóżkami)
- Waga: 27.3 kg