Cambridge Audio CXN Odtwarzacz sieciowy + CXA61 wzmacniacz stereo + KEF Q750 kolumny podłogowe

  • Dodaj recenzję:
  • 16015
  • Producent: Cambridge Audio

 

Kolumna głośnikowa podłogowa KEF Q750

Najnowsza seria Q pozwala na przyjemność odtworzenia wybitnych osiągnięć dźwiękowych w domowym zaciszu. Głośniki Kef zapewniają przyjemność z naturalnego i dokładnego odtworzenia dźwięku wysokiej rozdzielczości.
Seria Q została wprowadzona po raz pierwszy w 1991r. Wielokrotnie nagradzana, cieszy się uznaniem wśród miłośników muzyki i audiofilów. Innowacyjne wzornictwo oraz najlepsze technologie sprawiają, że 8 wydanie tych kolumn jest jeszcze lepsze.

Usiądź gdziekolwiek dzięki technologii Uni-Q

Sercem nowo opracowanej serii Q jest zespół głośników Uni-Q. Innowacyjność tej technologii sprawia, że głośnik wysokotonowy znajduje się w centrum akustycznym głośnika nisko-średniotonowego, co sprawia, że zostaje zachowany ideał akustyczny jednego punktu promieniującego. Rezultatem tego zabiegu jest bardziej szczegółowy, punktowy dźwięk. Trójwymiarowy obraz dźwiękowy jest rozprowadzany równomiernie w całym pomieszczeniu, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych kolumn.

Słowo o perkusji i basie

Seria Q wiernie oddaje subtelności potężnych instrumentów basowych. Przetworniki o niskim natężeniu częstotliwości mają teraz większą obudowę, a także nowe zawieszenie, zapewniające czyste niskie tony przy dużej głośności.
Nowa konstrukcja stożka oraz całkowicie nowe zawieszenie poprawiają kontrolę i imponujące brzmienie basów.

Rapsodia w hebanach i kości słoniowej

Najnowsze wykończenie serii Q uosabia nasze podejście do wyglądu kolumn, odznaczając się widocznymi okuciami i łącznikami. Głośniki serii Q są pokryte delikatnym wykończeniem satynowym w kolorze czarnym lub białym.

Dane techniczne
Konstrukcja Dwu i pół drożna bass reflex
Przetworniki 165mm (6,5in.) Aluminium Uni-Q
25mm (1in.) Wentylowana kopułka aluminiowa HF
165mm (6.5in.) Aluminium LF
2x 165mm (6.5in.) Aluminiowego ABR
Pasmo przenoszenia 48Hz-28kHz (± 3dB)
Podział zwrotnicy 2,5kHz
Maksymalne ciśnienie akustyczne 111dB
Zalecana moc wzmacniacza 15-150W
Czułość 88dB
Impedancja nominalna 8 Ohmów
Wymiary H x W x D 923 x 210 x 306 mm / 977 x 323 x 310 mm (z cokołem)
Waga 16,5 kg

 

Cambridge Audio CXA61

„Kiedy spędzimy przyzwoitą ilość czasu na słuchaniu, staje się jasne, że niewielu rywali ma rozdzielczość, aby rzucić wyzwanie CXA61”. „What Hi-Fi” - recenzja 5 gwiazdek.

 

Idealna równowaga funkcji i jakości dźwięk


Podobnie jak w przypadku nagradzanych poprzedników, CXA61 stawia na pierwszym miejscu jakość dźwięku. Wzmacniacz o mocy 60 W zapewnia gładki, ale szczegółowy dźwięk, który jest w domu dzięki szerokiej gamie gatunków muzycznych. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS DAC (Digital to Analogue Convertor) oznacza, że ​​w pełni wykorzystujesz możliwości źródeł cyfrowych i analogowych. Dzięki standardowemu Bluetooth możesz teraz przesyłać strumieniowo muzykę w najwyższej jakości aptX HD. Wszystko to, a także ciemnoszary CXA61 wygląda bardziej stylowo niż kiedykolwiek.

 

DAC dla cyfrowego


Wyposażony we wbudowany, referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9010K2M, CXA61 działa cuda z cyfrowymi źródłami audio i wideo. Dzięki dwóm optycznym wejściom cyfrowym i jednemu koncentrycznemu możesz podłączyć do trzech źródeł cyfrowych, takich jak konsola do gier, telewizor i transport CD - Cambridge Audio CXC idealnie pasuje.

Przesyłaj bezprzewodowo muzykę przez Bluetooth


Teraz standardowym wyposażeniem Bluetooth jest proste, bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe muzyki z telefonu komórkowego, tabletu lub laptopa. Odbiornik Bluetooth jest kompatybilny z aptX HD, zapewniając najwyższą możliwą jakość dźwięku z Bluetooth, aż do 24bit / 48kHz. Korzystasz także z dźwięku przechodzącego przez przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre, co oznacza precyzyjny, szczegółowy dźwięk z całej przesyłanej muzyki.

Teraz możesz cieszyć się dźwiękiem USB z dźwiękiem Hi-Res


Nowością w CXA61 jest asynchroniczne wejście USB z obsługą Hi-Res dla najlepszego dźwięku w komputerze. Możesz podłączyć się do laptopa, komputera PC lub serwera i przesyłać strumieniowo muzykę w wysokiej rozdzielczości, aż do studyjnej jakości 32bit / 384kHz i DSD256. Oprócz poprawy dźwięku w porównaniu z kartą dźwiękową komputera, asynchroniczny link „bezpośredniej kontroli” znacznie zmniejsza jitter, zapewniając mniejsze zniekształcenia i bardziej precyzyjny dźwięk.

Audio analogowe - w tym gniazdo przednie


Cambridge CXA61 ma również cztery wejścia liniowe - wystarczające dla wszystkich źródeł analogowych. Zainstalowano również wyjście przedwzmacniacza - idealne do modernizacji wzmacniaczy mocy. Z przodu znajduje się wejście 3,5 mm, idealne do podłączenia odtwarzacza MP3 lub smartfona w celu szybkiego i wygodnego odtwarzania. Inne przydatne połączenia obejmują wyjście subwoofera RCA, gniazdo słuchawkowe i połączenia dla dwóch par głośników.

Połączono z instalacjami


Szeroka gama gniazd sterujących sprawia, że ​​CXA61 jest idealny jako element bardziej złożonej instalacji domowej. RS-232C, wejście IR, gniazda wejścia / wyjścia wyzwalacza i gramofony RCA Control Bus oznaczają, że CXA61 jest więcej niż zadowolony ze współpracy z szerokim zakresem systemów sterowania automatyki domowej.

Obudowa odporna na wibracje


Dzięki sztywnej, metalowej konstrukcji i konstrukcji o niskim rezonansie, obudowa pomaga chronić odtwarzacz przed zakłóceniami mechanicznymi i elektrycznymi, pomagając poprawić czystość i zredukować szum tła. Izolujące nóżki pomagają adsorbować wibracje w celu dalszego zmniejszenia zniekształceń.

Eleganckie nowe wykończenie


CXA61 jest częścią odświeżonej serii CX 2. Wyróżniający się profil łzy nadaje CXA61 nowoczesny wygląd i sprawia, że ​​jest idealnym partnerem w transporcie CD CXC, odtwarzaczem sieciowym CXN V2, a także doskonale pasuje do Cambridge Audio AX zasięg. Panel przedni Lunar Grey kontrastuje z czarną górą i bokami i dobrze komponuje się z czarnymi i srebrnymi odcieniami.

 

 

Dane techniczne:


Moc wyjściowa: 60 WRMS przy obciążeniu 8 omów
Konwerter cyfrowo-analogowy: ESS Sabre ES9010K2M

Pasmo przenoszenia: <5Hz– 60kHz +/-1dB
Analogowe wejścia audio: CINCH x 4, 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
Cyfrowe wejścia audio: koncentryczne S/PDIF x 1, optyczne Toslink x 2, USB audio x 1,
Bluetooth AptX HD

Wyjścia: Głośniki A+B, słuchawkowe 3,5 mm, wyjście na przedwzmacniacz, wyjście na subwoofer
Maksymalny pobór mocy: 600W
Pobór mocy w trybie czuwania: <0,5W
Wymiary (H x W x D)*: 115 x 430 x 341mm (4.5 x 16.9 x 13.4”)
Waga: 8,3kg

 

 

   CXN V2 

 

 

„Po prostu najlepszy streamer muzyczny w tej cenie.” „Jaki sprzęt Hi-Fi?” Zdobywca nagrody w 2019 roku.

Potężny procesor


Wersja CXN w wersji V2 zawiera szybszy procesor, który zapewnia bogatsze wrażenia z radia internetowego i wyższy poziom kontroli odtwarzania. Wprowadzając kompatybilność mpeg-DASH i HLS, CXN V2 w pełni wykorzystuje radio internetowe. Stacje radiowe BBC brzmią teraz lepiej niż kiedykolwiek, gdy są dostępne przy prędkości 320 kb / s.

Dźwiękowy nacisk


Jak zawsze, CXN V2 stawia jakość dźwięku na pierwszym miejscu. Używając podwójnych przetworników cyfrowo-analogowych Wolfson WM8740 (przetworniki cyfrowo-analogowe), każdy kanał ma swój przetwornik cyfrowo-analogowy do przetwarzania własnych informacji. Zapewnia to bardziej precyzyjną i dokładną jakość dźwięku z ulepszonym obrazowaniem stereo. W połączeniu z 2-biegunowym podwójnym filtrem różnicowym Bessela, przetworniki DAC pomagają zapewnić CXN V2 wyjątkowy poziom przejrzystości i przejrzystości dźwięku.

Próbkowanie w górę AFT2 zapewnia najwyższy poziom szczegółowości i minimalizuje jitter


Cambridge CXN V2 jeszcze bardziej poprawia jakość dźwięku dzięki układowi próbkowania 24-bit / 384 kHz Anagram Technologies AFT2. Próbkowanie w górę ATF (Adaptive Time Filtering) „rozciąga” muzykę, aby uzyskać najwyższą możliwą rozdzielczość. Próbkowanie dźwięku zapewnia płynniejszą, bardziej relaksującą jakość dźwięku z dodatkowymi szczegółami. Usłyszysz każdy szczegół, w tym każdy głęboki oddech, skrzypiące krzesło i trzepot nut; w skrócie, to tak jakby być tam naprawdę.

 

 

 

 

 

Przesyłaj strumieniowo całą przechowywaną muzykę - w tym pliki Hi Res
Dzięki kompatybilności z UPnP (Universal Plug n 'Play) można łatwo podłączyć Cambridge CXN V2 do sieci domowej i przesyłać strumieniowo z dysku NAS, dysku twardego, komputera PC lub laptopa. CXN V2 akceptuje szeroki zakres plików, w tym wiele formatów Hi Res. Obsługiwane są ALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC + i OGG Vorbis, dzięki czemu jest to bardzo elastyczny streamer.

Połącz się z radiem internetowym i Spotify Connect


Oprócz obsługi ponad 20 000 łatwo dostępnych internetowych stacji radiowych, CXN V2 jest kompatybilny z najpopularniejszymi serwisami do strumieniowego przesyłania muzyki. Spotify to najpopularniejsza na świecie usługa przesyłania strumieniowego, a CXN V2 ma wbudowaną funkcję Spotify Connect (wymaga konta Spotify Premium). Jeśli subskrybujesz Spotify Premium, możesz kontrolować Cambridge za pomocą potężnej aplikacji Spotify Connect na telefonie lub tablecie. CXN V2 obsługuje także Napster, BBC iPlayer Radio, Aupeo! Pandora i Rhapsody.

AirPlay 2 i opcjonalny Bluetooth 


Oprócz wszechstronnych możliwości przesyłania strumieniowego przez LAN, Wi-Fi i USB, CXN V2 jest również kompatybilny z streamingiem Apple AirPlay 2. Używaj go z iPhonem, iPadem PC lub Mac i bezprzewodowo przesyłaj strumieniowo bibliotekę iTunes lub inne kompatybilne usługi muzyczne. Podłącz opcjonalny klucz sprzętowy BT100, a będziesz mógł przesyłać strumieniowo muzykę z dowolnego smartfona, tabletu lub innego urządzenia z wbudowanym Bluetooth.

 

Wbudowany przedwzmacniacz cyfrowy - wystarczy dodać aktywne głośniki


Jeśli szukasz wysokiej jakości systemu hi-fi z minimalnego systemu, wbudowany cyfrowy przedwzmacniacz spodoba się. Po prostu dodaj aktywne głośniki za pośrednictwem wyjść cyfrowych lub analogowych, a będziesz mógł kontrolować głośność i równowagę za pomocą CXN V2.

 

Połączenia Pro


Jeśli chodzi o podłączanie, CXN V2 należy do ligi pro. Najważniejszym wydarzeniem jest dopasowanie zbalansowanych gniazd XLR. W połączeniu ze zgodnym wzmacniaczem, takim jak pasujący Cambridge CXA81, połączenia te zapewniają możliwie najlepsze połączenie analogowe o znacznie poprawionej odporności na zakłócenia.

Quad interfejs USB


Do tego dochodzi nie mniej niż cztery interfejsy USB. Przednie gniazdo jest idealne do podłączania urządzeń takich jak pamięć USB. Z tyłu dwa interfejsy obsługują bardziej trwale podłączone urządzenie multimedialne oraz opcjonalny port klucza Bluetooth. Asynchroniczne wejście USB typu B zapewnia bezpośrednie połączenie z komputerem PC lub Mac. Jest to idealne połączenie do podłączenia komputera, ponieważ skutecznie „kontroluje” moc wyjściową komputera w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku - przy znacznie zmniejszonym fluktuacji.

Cyfrowe wejście i wyjście


Dostępne są optyczne i koncentryczne gniazda cyfrowe dla wejść i wyjść. Umożliwia to podłączenie innych komponentów cyfrowych i skorzystanie z wysokiej jakości przetwornika cyfrowo-analogowego wbudowanego w CXN V2. Oznacza to również, że możesz podłączyć CXN V2 do odbiornika AV lub cyfrowego wzmacniacza stereo. Analogowe wyjścia phono są również standardem.

Nowa aplikacja Stream Magic *


Aby uzyskać najlepszą jakość przesyłania strumieniowego z CXN V2, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Stream Magic na urządzenie z Androidem lub Apple iOS. Opracowana wyłącznie przez Cambridge Audio, ta aplikacja na zamówienie oferuje konfigurowalny hub zapewniający szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji przesyłania strumieniowego.

Obudowa odporna na wibracje


Dzięki sztywnej, metalowej konstrukcji i konstrukcji o niskim rezonansie, obudowa pomaga chronić odtwarzacz przed zakłóceniami mechanicznymi i elektrycznymi, pomagając poprawić czystość i zredukować szum tła. Izolujące nóżki pomagają adsorbować wibracje w celu dalszego zmniejszenia zniekształceń.

 

Eleganckie nowe wykończenie

 

 

Dane techniczne:


Apple AirPlay: tak
Wejście optyczne: tak
Wyjście optyczne: tak
Wejście koaksjalne: tak
Pilot: tak
Wbudowane WiFi: tak
USB: tak
Radia internetowe: tak
Obsługa z aplikacji: tak
Hi-Res Audio: tak
Wyjścia XLR: tak
Wyjścia RCA: tak
Wymiary (H x W x D)*: 85 x 430 x 305mm

Maksymalne pobór mocy: 30W
Waga: 3,5kg