Monitor Audio Bronze 1 Kolumna głośnikowa podstawkowa

 • Dodaj recenzję:
 • 11134
 • Producent: Monitor Audio
 • 695,00 zł
 • Negocjuj cenę
 • Oblicz

Seria Bronze

Nasza przyjaźnie wyceniona linia kolumn korzysta z 40 lat doświadczeń firmy Monitor Audio oferując wyjątkową czystość i precyzję brzmienia. Wzbogacona elementami zaczerpniętymi z wyższych serii, Platinum, Gold i Silver, znakomite, nowe kolumny Bronze oferują zdecydowanie więcej niż można oczekiwać po produktach z tej klasy cenowej, i, co ważne, nawet jeszcze więcej niż ich obsypane nagrodami poprzedniczki z serii Bronze BX.

Nasza najnowsza, mistrzowska linia budżetowa oferuje jeszcze więcej niż BX i jest klasą samą dla siebie na tej półce cenowej. Cechy tych produktów mówią same za siebie. Po raz pierwszy wykorzystaliśmy spektakularnie wyglądające przetworniki C-CAM z stalowo-szarymi membranami, które doskonale komponują się z oferowanymi kolorami wykończeń kolumn: Black Oak, Pearlescent Walnut, Rosemah oraz nowym White Ash. Niewidoczne mocowania przetworników, oraz magnetyczne mocowania maskownic wzmacniają wrażenie, iż są to kolumny z klasy premium.

Głośnik podstawkowy Bronze One

Zoptymalizowaliśmy i dostroiliśmy malutkie Bronze One tak, by będąc najlepszymi mini-kolumnami jakie kiedykolwiek powstały w serii Bronze, stały się one w pełni godne miana „prawdziwych” monitorów. Stworzyliśmy nowy, 5½ calowy woofer C-CAM w taki sposób, by miał do zaoferowania więcej niż niejeden większy, konwencjonalny przetwornik w zakresie dynamiki i czystości brzmienia nawet na wysokich poziomach głośności. Bronze One są w stanie zagrać mocniejszym, niżej schodzącym basem (również na wysokim poziomie głośności) niż to sugerują ich niewielkie rozmiary, jeśli tylko ustawimy je blisko tylnej ściany w niedużym pomieszczeniu. Bronze One nadają się doskonale do montowania na podstawkach, ustawienia na meblach, czy powieszenia na ścianie przy użyciu naszego Monitor Audio Speaker Mount (MASM). Są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotne są niewielkie rozmiary głośników.

Technologia:

 • Zupełnie nowy zestaw przetworników C-CAM® (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium)
 • Nowa, 25mm, złota kopułka C-CAM umożliwia poszerzenia pasma przenoszenia aż do ultradźwiękowych 30kHz
 • Nowe, mocowane magnetycznie maskownice materiałowe
 • Stalowo-szare membrany przetworników C-CAM
 • Dostępne wykończenia: Black Oak, Pearlescent Walnut, Rosemah oraz nowy w ofercie, White Ash
 • Złota kopułka C-CAM-Membrana naszej złotej kopułki wysokotonowej powstaje z pokrywanego warstwą ceramiki stopu aluminium i magnezu, anodyzowanego złotem do grubości wymaganej do uzyskania odpowiedniej sztywności oraz odpowiedniej charakterystyki tłumienia. Wykorzystując zaawansowane narzędzia wymodelowaliśmy nowy profil samej membrany, jak i jej zawieszenie, gwarantujące uzyskanie reprodukcji dźwięku na najwyższym poziomie. Najnowsza wersja kopułek rozszerza jej pasmo przenoszenia do nawet powyżej 35 kHz sprawiając, że przekaz jest liniowy nawet powyżej progu słyszalności, zapewniając jednocześnie wierną reprodukcję dźwięku wysokiej rozdzielczości z plików muzycznych, czy ścieżek dźwiękowych filmów. Złota kopułka jest cieńsza, lżejsza, bardziej sztywna a dzięki temu bardziej efektywna niż kopułki wykonane z innych materiałów, które mogą wprowadzać zniekształcenia w reprodukowanym paśmie przenoszenia.

 

Dane techniczne:
Konstrukcja: 2-drożna
Pasmo przenoszenia (-6dB - IEC 268-13): 55Hz – 30kHz
Skuteczność 1W/1m: 88 dB
Max SPL 1dBA/1m każda: 109 dBA
Nominalna impedancja: 8 Ω
Moc muzyczna: 70 W
Rekomendowana moc wzmacniacza: 15-70 W
Obudowa: Bas-refleks skierowany do tyłu, HiVe®II Port technology
Zestaw przetworników:

1 x 51/2” C-CAM® przetw. średnio- niskotonowy,
1 x 25mm kopułka wysokotonowa C-CAM

Punkt podziału zwrotnicy: 2,7 kHz
Wymiary obudowy (WxSxG): 260 x 165 x 180mm
Całkowite wymiary z maskownicami, nóżkami, terminalami, cokołami (WxSxG): 260 x 165 x 205mm
Waga sztuki: 3,5 kg

Cena za sztukę , dostępne jako para