POLK AUDIO PRZEDSTAWIA NOWĄ SERIĘ GŁOŚNIKÓW MONITOR XT

25-08-2021

POLK AUDIO PRZEDSTAWIA NOWĄ SERIĘ GŁOŚNIKÓW MONITOR XT 

 

Najbardziej przystępna cenowo linia głośników Polk przybliża audio wysokiej jakości Dolby Atmos szerokiemu gronu entuzjastów filmów, muzyki i gier.Eindhoven, 24 sierpnia 2021 -Polk Audio ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek serii Monitor XT, kompletnej linii głośników z certyfikatem Hi-Res Audio i kompatybilnością z Dolby Atmos.

 

 

 

Opierając się na bogatej historiitworzenia doskonałych głośników sięgającej 1972 roku, seria Monitor XT reprezentuje ewolucję docenionej przez krytyków linii głośników Monitor firmy Polk Audio. Nowa seria wykorzystuje najnowsze osiągnięcia firmy Polk w zakresie doskonałego brzmienia: przetworniki niskotonowe, tweetery, zwrotnice i obudowy zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu dynamicznego, realistycznego dźwięku i niewymuszonego basu z treści o wysokiej rozdzielczości i Dolby Atmos.

Głośniki Monitor XT poprawiają wrażenia z muzyki,filmów, telewizji i gier wideo, a także realizują misję Polk polegającą na oferowaniu doskonałego dźwięku w przystępnej cenie. Seria Monitor XT składa się z szerokiej gamy modeli, umożliwiając klientom zbudowanie systemu kina domowego lub systemu Hi-Fi,który pasuje do ich przestrzeni odsłuchowej i budżetu, jednocześnie spełniając ich dążenie do wyjątkowej wydajności.

 

 

 

Rodzina Monitor XT obejmuje dwie kolumny podłogowe, smukłe i pełnowymiarowe głośniki centralne, dwa modele podstawkowe, 12-calowy aktywny subwoofer i moduł efektowy zapewniający immersyjny dźwięk przestrzenny. Wszystkie modele zyskały wykończone w kolorze Midnight Black.„Monitor XT zapewnia wszystkim słuchaczom możliwość poznania 50-letniego doświadczenia PolkAudio w budowaniu kultowych głośników, które oferują klarowność, wysoką moc i niewymuszony, doskonale kontrolowany bas”, powiedział Frank Sterns, prezes Polk Audio.„Ponieważ dźwięk o wysokiej rozdzielczości staje się normą w serwisach streamingowych, a filmy wykorzystują dźwięk kodowany w formacie Dolby Atmos, linia Monitor XT oferuje konsumentom przystępny sposób na skorzystanie z lepszej jakości materiału źródłowego.”

Wszystkie głośniki z serii Monitor XT są do siebie dopasowane pod względem barwy dźwięku, aby zapewnić spójne brzmienie w dowolnej konfiguracji, co ułatwia miksowanie i dobieranie modeli w celu stworzenia wymarzonego kina domowego lub systemu Hi-Fi. Głośniki Monitor XT zostały zaprojektowane tak, aby dostarczać potężny, czysty dźwięk z niemal każdego wzmacniacza lub amplitunera.

 

 

 

Zaawansowane technologie Polk Audio Głośniki Monitor XT wykorzystują innowacje, które gruntują pozycję Polk Audio w amerykańskiej historii audio, w tym tweetery certyfikowane Hi-Res Audio z terylenową kopułką, które wiernie odtwarzają dźwięk powyżej 40 kHz. Te zaawansowane przetworniki wysokotonowe zapewniają wspaniałe poczucie przestrzeni i ekstremalną czystość dźwięku.

Nowa linia zapewnia również autorytatywne brzmienie basu dzięki wydajnym głośnikom niskotonowym opracowanym w oparciu o technologię Dynamic Balance w połączeniu z responsywnymi radiatorami pasywnymi (w modelach podłogowych). Te przetworniki, razem ze skrupulatnie zaprojektowanymi zwrotnicami, zapewniają ostre jak brzytwa szczegóły, realistyczną średnicę i głębię niskich tonów z bardzo niskim poziomem zniekształceń, czego klienci oczekują od Polk Audio.

Dedykowany moduł efektowy Aby zapewnić urzekające, wielowymiarowe wrażenia z treści Dolby Atmos, DTS:X i Auro 3D, rodzina głośników Monitor XT zawiera model obsługujący kanały wyższej warstwy -MXT90. MXT90 dodaje efektowny górny wymiar do sceny dźwiękowej podczas odtwarzania treści z formatów dźwięku kodowanego obiektowo. Po prostu umieść go na głośnikach Monitor XT20, XT60 lub XT70 lub na półce, lub zamontuj na ścianie, aby stworzyć doskonałe kino domowe z prawdziwym dźwiękiem 3D.

Subwoofer aktywny MXT12 Aktywny subwoofer Monitor XT12 zapewnia moc i potężne uderzenie basu w muzyce, filmach i grach wideo. 12-calowy głośnik niskotonowy opracowany w oparciu o technologię Dynamic Balance, o długim skoku membrany, zasilany przez ultrawydajny 100-watowy wzmacniacz klasy A/B, wytwarza szczegółowy, potężny bas do 24 Hz.

XT12 oferuje wejścia liniowe (RCA) i LFE oraz jest kompatybilny z najnowszymi amplitunerami AV obsługującymi formaty Dolby Atmos i DTS:X. Użytkownicy docenią możliwość precyzyjnego dostrojenia wydajności za pomocą zmiennej zwrotnicy, polaryzacji i regulacji głośności.

Monitor XT12 charakteryzuje się sztywną obudową o niskim rezonansie i został wyposażony w atrakcyjną, zdejmowaną maskownicę.

Znakomite dziedzictwo i jakość Seria Monitor XT stanowi kulminację pięciu dekad niezachwianej pasji inżynierów Polkdo projektowania przystępnych głośników, które następnie są tworzone w oryginalnym zakładzie firmy mieszczącym się pod Baltimore, MD. Jako świadectwo ich wysokiej jakości, seria Monitor XT została objęta pięcioletnią ograniczoną gwarancją, aby zapewnić niezliczone godziny przyjemności słuchani

 

 

XT12 Subwoofer aktywny –1599 złotych / szt.

XT15 Głośnik podstawkowy –429 złotych / szt

XT20 Głośnik podstawkowy –599 złotych / szt.

XT30 Głośnik centralny –699 złotych / szt.

XT35 Głośnik centralny (smukły) –1299 złotych / szt.

XT60 Kolumna głośnikowa –949 złotych / szt.

XT70 Kolumna głośnikowa –1399 złotych / szt.

XT90 Głośnik efektowy –479 złotych / szt.