Auralic Vega G1 odtwarzacz strumieniowy

  • Dodaj recenzję:
  • 21049
  • Producent: Auralic
  • 16 999,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz

 

 

 

Auralic Vega G1 odtwarzacz strumieniowy

Znakomite brzmienie pierwszego przetwornika analogowo-cyfrowego VEGA firmy AURALIC sprawiło, iż stał się natychmiastowym hitem tuż po jego pojawieniu się na rynku. Tegoroczna zaś modernizacja dźwiękowo przerasta swój pierwowzór. Jednakże AURALiC VEGA G1 Streaming DAC idzie jeszcze dalej ze swoją zintegrowaną funkcjonalnością streamera oraz wieloma ulepszeniami, które – ponownie – są zapożyczone z najwyższej linii produktów firmy AURALiC.

 

 

Zacznijmy od tego, że AURALiC VEGA G1 posiada podwójną funkcjonalność, a chodzi oczywiście o to, że może działać, jako streamer muzyki w formatach wysokiej rozdzielczości. AURALiC w VEGA G1 wprowadził swoją platformę Tesla, dokładnie tak samo, jak zrobił to w przypadku serii G2. Platforma daje urządzeniu możliwość łączenia się z zasobami sieciowymi, źródłami bezstratnego streamingu internetowego, takimi, jak Tidal, Qubuz, czy Spotify oraz ze stacjami radia internetowego. Materiał o wysokiej rozdzielczości jest strumieniowany bezpośrednio do układów DAC w G1. Platforma Tesla, która daje te wszystkie możliwości składa się z procesora Quad-Core Cortex A9 z 1GB pamięci DDR3 oraz 4GB pamięci masowej – oznacza to duży zapas mocy do wykonania swojego zadania.

 

 

AURALiC VEGA G1 wspiera zarówno streaming, jak i konwersję wszystkich dzisiejszych formatów cyfrowego audio, aż do DSD512 oraz PCM w rozdzielczości 32bit/384K, oraz posiada funkcję aktualizacji oprogramowania w trybie OTA. Streaming poprzez platformę Lightning jest fundamentem dla funkcjonalności urządzenia VEGA G1 i, jak zawsze, oznacza to, że playlisty na urządzeniu, buforowanie w pamięci, odtwarzanie w trybie „gapless” oraz funkcjonalność multi-room w trybie bit-perfect są częścią pakietu. Aplikacja sterująca Lightning DS na dla systemu iOS dostarcza wszystkich funkcji zarządzających odtwarzaniem oraz przeglądaniem dostępnej muzyki, ponadto jest także w pełni rozbudowany interfejs administracyjny poprzez przeglądarkę www. VEGA G1 wspiera także funkcjonalność Spotify Connect oraz RoonReady.

 

Specyfikacja techniczna

Wejście strumieniowe Serwer mediów DLNA

 

TIDAL & Qobuz

Radio internetowe

Roon ready

Spotify

Format plików AAC, AIFF, ALAC, APE, DFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV oraz WMA
Częstotliwość próbkowania PCM 44.1 KHz ~ 384 KHz 16 ~ 32 bit

 

DSD64 ~ DSD512 (DoP i natywne)

Plarforma strumieniowa AURALIC Tesla G2 z procesorem 1.2 GHz quad – core
2 GB pamięci systemowej, 8 GB pamięci masowej
Pamięć muzyki Opcjonalnie wewnętrzny dysk HDD/SSD 2,5″ bez ograniczenia pojemnosci
Platforma streamingowa AURALIC Tesla G2 General Computing

 

Pamięć Operacyjna 2GB, 4GB pamięć stała

Wewnętrzny zegar Podwójny zegar Femto
dla wyjść cyfrowych i USB
Wejście sieciowe RJ45 Gigabit Ethernet

 

Tri-Band 802.11ac Wireless

Wyjście audio AES/EBU

 

Coaxial

Toslink

USB Host Audio

Auralic Lighting Link

Zasilanie: Podwójny wewnętrzny linearny zasilacz Purer-Power
10uV niskoszumowy design dla obwodu audio
Wymiary 340mm x 320mmcm x 80mm (W*D*H)
Waga 7.2kg