Audioengine A1 aktywne głośniki z łącznością Bluetooth ze wsparciem aptX

  • Dodaj recenzję:
  • 22482
  • Producent: Audioengine
  • 999,00 zł
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

 

AUDIOENGINE A1 – PRZYSTĘPNE CENOWO I ŚWIETNIE BRZMIĄCE KOMPAKTOWE GŁOŚNIKI BEZPRZEWODOWE

 

Konstrukcja modelu A1 bazuje na droższym modelu A2, który dzięki połączeniu świetnie brzmiącej i praktycznej konstrukcji z niewygórowaną ceną osiągnął ogromny sukces rynkowy. Dlatego też w najnowszym modelu A1 mamy zastosowaną sprawdzoną koncepcję, czyli konstrukcję dwudrożną z dedykowanymi przetwornikami dla poszczególnych zakresów, łącznością Bluetooth 5.0 z aptX oraz starannie zaprojektowaną sekcją wzmacniacza.
Bazując na sukcesie modelu A2, amerykański producent wprowadza do swojej oferty,
nowe, aktywne głośniki z łącznością Bluetooth. Głośniki Audioengine A1 łączą kompaktowe wymiary i funkcjonalność z atrakcyjną ceną, zachowując jednocześnie
imponujące brzmienie wyższego modelu.

 


Audioengine A1 – autorskie i zoptymalizowane elementy


Wszystkie przetworniki, jakie stosuje marka Audioengine to autorskie konstrukcje amerykańskiego producenta. W modelu A1 mamy specjalne głośniki nisko-średniotonowe posiadające membrany z włókien aramidowych o średnicy 7 cm. Są one uzupełnione przez dedykowane głośniki wysokotonowe z neodymowymi układami magnetycznymi i tekstylnymi kopułkami o średnicy 20mm. Wszystkie przetworniki stosowane przez firmę Audioengine posiadają precyzyjnie zoptymalizowane parametry, a ich konstrukcja bazuje na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych w zakresie produkcji przetworników elektroakustycznych. Dzięki temu brzmienie posiada nie tylko wysoką precyzję i doskonałą barwę, ale też zaskakującą – zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmiary – dynamikę i skalę dźwięku.

 

Precyzyjnie wykonana i sztywna obudowa

 

Także w kwestii obudowy producent nie poszedł na żadne kompromisy. Obudowa modelu A1 wykonana jest w całości z płyty MDF o grubości 18mm, która jest dodatkowo wzmocniona w newralgicznych miejscach. Ponadto zastosowano specjalny materiał tłumiący, który skutecznie niweluje szkodliwe fale stojące wewnątrz obudowy. Mało tego, zaokrąglononawet ścianki obudowy tak, aby zminimalizować dyfrakcje na jej krawędziach. Całości zaś w tej materii dopełnia umiejscowienie portu bass-refleks na przedniej ściance, co daje bardzo szerokie możliwości ustawienia. Audioengine A1 zapewnią nam precyzyjny i czytelny bas nawet ustawione tuż przy tylnej ściance.
Dbałość o szczegóły i wysokiej klasy elektronika
Doskonałe przetworniki to oczywiście tylko część recepty na sukces. Dlatego w modelu Audioengine A1 zastosowano najnowszej generacji wzmacniacz cyfrowy, który dostarcza sumarycznie aż 60W mocy w impulsie, oraz 30W mocy ciągłej RMS.

 

 

 

 

Bluetooth 5.0 oraz możliwość podłączenia subwoofera

 

Audioengine A1 możemy podłączyć nie tylko do komputera poprzez wejście liniowe. Do dyspozycji mamy także łączność Bluetooth wspierającą kodeki aptX, AAC i SBC, co sprawia, że bez problemu możemy cieszyć się muzyką z telefonu, tabletu czy innego źródła w trybie bezprzewodowym. Co istotne, sekcja odbiornika bezprzewodowego w nowym modelu Audioengine została specjalnie zaprojektowana tak, aby uzyskać trzykrotnie większy – porównując do standardowych rozwiązań – zasięg.

 

Ponadto producent pomyślał także o możliwości podłączenia dedykowanego subwoofera bezpośrednio do A1 – na tylnej ściance znajduje się specjalne dedykowane wyjście RCA. Dzięki temu możemy ten zestaw głośników w prosty i skuteczny sposób rozbudować, chociażby o firmowy subwoofer Audioengine A8, uzyskując pełnozakresowy system audio, który będzie w stanie nagłośnić nawet większe pomieszczenie.

 

 

Audioengine A1 – podstawowe dane techniczne:

 

Rodzaj: aktywne głośniki z łącznością Bluetooth ze wsparciem aptX
Sekcja wzmacniacza: klasa D
Moc: 60W szczytowej mocy całkowitej, (15W RMS / 30W mocy szczytowej na kanał wg. Specyfikacji AES)
Przetworniki: stożkowe przetworniki o średnicy 2.75” z membranami z włókien aramidowych oraz głośniki wysokotonowe z kopułkami 20mm kopułkami tekstylnymi. Wszystkie przetworniki ekranowane magnetycznie
Wejścia: liniowe 3.5mm mini-jack, Bluetooth
Wyjścia: wyjście LFE o regulowanym poziomie dla subwoofera
Zakres napięcia zasilania: 110-240V 50/60 Hz automatycznym dostosowaniem
Stosunek sygnału do szumu: powyżej 95 dB (typowy A-ważony)
Zniekształcenia THD-N: poniżej 0.05% dla wszystkich poziomów mocy
Przesłuch międzykanałowy: mniejszy, niż 50 dB
Pasmo przenoszenia: 65 Hz-22 KHz +/- 2dB
Impedancja wejściowa: 10Kohm
Zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, termiczne, zabezpieczenie przez impulsem przy włączaniu i wyłączaniu
Pobór prądu: ok 10W w stanie spoczynku
Wymiary: 152 mm(wys.) x 102 mm (szer.) x 133 mm (głęb.)

 

O Audioengine

AUDIOENGINE to niezależny producent nowoczesnych głośników, który powstał w 2005 roku z prostym celem: tworzyć produkty, które świetnie brzmią, są łatwe w użyciu i sprawiają, że ludzie chcą codziennie słuchać muzyki. Marka została założona przez dwóch pasjonatów technologii i muzyki, którzy swoje doświadczenie zdobywali przez lata pracując dla takich potentatów, jak Harman, Apple, Gibson czy Alesis. Zakładając AudioEngine przyświecało im szerzenie pasji, jaką jest słuchanie muzyki, ale przede wszystkim stworzenie produktów, które będą dawać wiele emocji i satysfakcji z dużym przywiązaniem do jakości wykonania oraz możliwie optymalnej relacji ceny do jakości.