ARCAM Solo UNO Audiofilski system all-in-one z głośnikami KEF LS META + Subwoofer KEF

  • Dodaj recenzję:
  • 22863
  • 10 748,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

LS50 meta

 


- LS50 Meta to pierwszy na świecie głośnik z technologią pochłaniania zakłóceń (MAT). Technologia ta pochłania 99% niechcianych fal dźwiękowych pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, zapewniając czystszy, bardziej naturalny dźwięk

 

 


- Od czasu premiery LS50 w 2011 r. technologie nieustannie się rozwijają. Nasi inżynierowie kontynuowali filozofię sterowników KEF i szukali nowych przełomów technologicznych. Rezultatem tego jest ikona, która spełnia zapotrzebowanie na innowacje: głośnik półkowy KEF LS50 Meta m!

LS50 Meta, który jest natychmiast rozpoznawalny jako następca LS50, wywodzi się z chęci ciągłego rozwoju firmy KEF i dlatego jest odpowiednio dobranym głośnikiem, w którym zastosowano technologię pochłaniania metamateriałów *.

* Technologia pochłaniania metamateriałów jest wspólnym opracowaniem z firmą Acoustic Metamaterials Group.

 


Technologia

 


Technologia absorpcji metamateriałów.

 


-Prawdziwie rewolucyjne narzędzie w arsenale akustycznym KEF, MAT to wysoce złożona, labiryntowa struktura, w której każdy z zawiłych kanałów skutecznie pochłania określoną częstotliwość. Po połączeniu kanały działają jak akustyczna czarna dziura, pochłaniając 99% niepożądanych częstotliwości pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, eliminując wynikające z tego zniekształcenia i zapewniając czystszą, bardziej naturalną jakość dźwięku.

 

 


Uni-Q 12. generacji

 


-Głośnik wysokotonowy jest sercem naszej 12 generacji Uni-Q z przetwornikiem MAT. Układ źródła punktowego Uni-Q zapewnia bardziej szczegółowy, precyzyjny i zintegrowany trójwymiarowy obraz dźwięku, który jest tak równomiernie rozłożony w pomieszczeniu, że „sweet spot” można znaleźć w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Z pomocą narzędzi do symulacji i analizy oraz wiedzy zdobywanej przez dziesięciolecia, nasi inżynierowie opracowali nowy wariant charakterystycznego przetwornika KEF, z nowym odsprzęgaczem szyjki stożkowej i nowym układem napędowym, który jest precyzyjnie ukształtowany w celu zmniejszenia zniekształceń w zakresie wysokich częstotliwości głośnika średniotonowego. Rezultatem jest mniej przebarwień, mniej zniekształceń i dźwięk, który jest bardziej przejrzysty i realistyczny niż wcześniej. To samo można powiedzieć o wykonaniu basu; LS50 Meta również przewyższa pod tym względem oczekiwania głośników półkowych o skromnych proporcjach i oferuje dźwięk wypełniający pomieszczenie z głębokim, artykułowanym basem.

 

 

PortDesign

 


-Duża część atrakcyjnej wydajności wynika nie tylko z przejrzystości sterownika, ale również projektu portu. Przy pomocy obliczeniowej dynamiki płynów (CFD), ekspansja i profil opatentowanego, asymetrycznie umieszczonego elastycznego portu w LS50 Meta są zoptymalizowane w celu uniknięcia turbulencji. Ponadto elastyczne ścianki portu zapobiegają koloryzowaniu przez rezonanse średnicy. Skutkuje to lepszą przejrzystością oraz wyjątkową głębią i szczegółowością.

 

 

 

 

Obudowa

 


- Niezwykle sztywna obudowa LS50 Meta jest zoptymalizowana pod kątem najlepszej wydajności i ma gładkie, zakrzywione powierzchnie, które pomagają uzyskać, że dźwięk jest emitowany przez przegrodę bez zakłóceń. Wewnątrz obudowy krzyżulce i CLD (Constrained Layer Damping) są połączone w celu tłumienia drgań wewnętrznych. Rezultatem tej drobiazgowej dbałości o szczegóły jest to, że LS50 Meta zapewnia najniższe podbarwienie dźwięku ze wszystkich głośników w swojej klasie.

 


Projekt

 


-LS50 Meta odziedziczył swój charakterystyczny, ładny wygląd po oryginalnych LS50. Zakrzywiona przegroda o niskiej dyfrakcji została precyzyjnie wpasowana wokół przetwornika Uni-Q; zakrzywiony przód jest subtelnie odzwierciedlony przez delikatnie zaokrągloną tylną ścianę, podczas gdy zarówno wyjście portu, jak i złącza głośnikowe zostały elegancko cofnięte i wizualnie poluzowane.

 

 

 

 

Dopasowane stojaki

 

-Na spodniej stronie LS50 Meta znajdują się gwinty w każdym rogu, dzięki czemu głośnik można umieścić na nowych podstawkach KEF S2. Podobnie jak jego poprzedniczka, podstawa S2 ma również zintegrowane zarządzanie kablami i masywną, sprężystą nóżkę. LS50 Meta jest dostępny w czterech kolorach, z których wszystkie korzystają z nowoczesnego półmatowego wykończenia a stojaki S2 są dopasowane kolorystycznie do modeli.

 


Dostępny w czterech wersjach: Carbon Black, Mineral White, Titanium Grey i Royal Blue Special Edition

 

 


Kolumny podstawkowe LS50 Meta spełniają wszystkie kryteria obietnicy KEF. Prawdziwa premiera w branży głośników, LS50 Meta wykorzystuje innowacyjną, przełomową technologię, aby zapewnić wyjątkowy, absolutnie przekonujący dźwięk z kompaktowego, stylowego głośnika, który otwiera zupełnie nowe perspektywy cieszenia się muzyką

 

Solo Uno

Wiodący w swojej klasie super sprawny wzmacniacz
Stylowa obudowa z odlewu aluminiowego
Prosty system, który wymaga tylko dwóch głośników, Solo Uno i aplikacji
GoogleCast, AirPlay 2, Streamer uPnP
Zoptymalizowany pod kątem niskiego poziomu hałasu i minimalnych zniekształceń
Wysokiej klasy obwody audio

Output power (1kHz, 1% THD, One channel driven) 4Ω 50W 8Ω 25W

 

 

 

Obsługa MQA 


Solo Uno posiada pełny dekoder MQA, który umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA, dostarczając dźwięk oryginalnego nagrania głównego w najwyższej możliwej jakości dźwięku. Na tym poziomie odtwarzania słyszysz, co zostało stworzone w studio - z precyzyjną kompensacją i zarządzaniem DAC dla plików i platformy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie mqa.co.uk.

 


Solo Uno wprowadza całkowitą prostotę do złożonego świata strumieniowego przesyłania dźwięku, zapewniając kompaktowy, stylowy i elegancki streamer z wbudowanym wzmacniaczem. Cieszący się wiodącą w swojej klasie jakością dźwięku Arcam, system bez wysiłku wymaga tylko dwóch głośników, Solo Uno i urządzenia mobilnego korzystającego z natywnej aplikacji muzycznej wybranej przez Apple AirPlay2 lub Google Chromecast. Ponadto Solo Uno można automatycznie aktualizować „bezprzewodowo”, aby zapewnić ulepszone funkcje przesyłania strumieniowego w przyszłości i lata radości ze słuchania.

 

MQA to przełomowa technologia audio, która umożliwia fanom muzyki strumieniowe przesyłanie oryginalnego nagrania głównego do domu, samochodu lub telefonu komórkowego. Współpracując z branżą muzyczną i światowymi markami hi-fi, dźwięk MQA zasila najlepiej brzmiące na świecie usługi muzyczne, filmy i urządzenia konsumenckie.

 

Dlaczego MQA Audio jest tak wyjątkowy?

 

Oparta na pionierskich badaniach nad ludzką neuronauką, wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia rejestruje każdy element rozdzielczości i synchronizacji nagrania. Ten poziom szczegółowości odtwarza naturalny dźwięk. Umożliwia słuchaczowi ustawienie instrumentów i wykonawców w celu zbudowania trójwymiarowego obrazu dźwiękowego.

Dzięki unikalnej technice składania „origami” informacje są efektywnie pakowane, aby zachować wszystkie szczegóły nagrania studyjnego. Podczas gdy MQA zachowuje 100% oryginalnego nagrania, plik MP3 zachowuje tylko 10% danych. Digital Trends nazwał format audio hi-res firmy MQA „zmieniaczem reguł gry”.

Urządzenia lub aplikacje z funkcją dekodowania MQA mogą w pełni „rozwinąć” plik MQA i ujawnić oryginalną rozdzielczość główną. Będą również uwierzytelniać plik, aby zagwarantować, że jest to ostateczne nagranie główne ze studia. Według What Hi-Fi ?: „Wszędzie tam, gdzie jest dźwięk, MQA dostarcza jego najlepszą wersję”.

Założyciel i twórca MQA, Bob Stuart, został uznany na całym świecie za przełomową pracę w dziedzinie dźwięku cyfrowego. Wspierana przez wielu szanowanych producentów nagrań i inżynierów masteringu, innowacyjna technologia MQA została również przyjęta przez artystów i wytwórnie płytowe. Sony Music, Warner Music, Universal Music i Merlin (w imieniu niezależnych wytwórni) są licencjonowanymi partnerami.

 

Filozofia MQA opiera się na trzech filarach: jakości, uwierzytelnianiu i wygodzie.

Gwarantuje to, że zatwierdzona przez artystę wersja utworu jest dostarczana w wygodny i wydajny sposób, w najwyższej jakości, od studia do fana muzyki. Dowiedz się więcej o tym, jak zmienić swoje wrażenia słuchowe dzięki MQA i TIDAL Masters

 

 

 

 

 

 

Obudowa: odlew stopu cynku z chromowanym dolnym wykończeniem, gumowe nózki, Wejścia – przesyłanie stumieniowe, UPnP, Apple AirPlay, lokalne media, Google Cast. Wyjścia - głośnikowe stereo L / R, subwooferowe, Sieć bezprzewodowa i przewodowa, USB-A tylko dla aktualizacji Zasilacz wbudowany (85 - 265 VAC, 60 W), Rozmiar (szer. X wys. X głęb.): 140 x 52 x 197,5 mm

 

 

 

ARCAM SOLO UNO WYGRYWA „RED DOT AWARD” ZA DESIGN PRODUKTU

 

 

 

Solo Uno zapewnia całkowitą prostotę w złożonym świecie strumieniowego przesyłania dźwięku high-end, dostarczając kompaktowy, stylowy i elegancki odtwarzacz strumieniowy z wbudowanym wzmacniaczem. Oferując wiodącą w swojej klasie jakość dźwięku ARCAM, system wymaga tylko dwóch głośników, Solo Uno i urządzenia mobilnego korzystającego z wybranej natywnej aplikacji muzycznej za pośrednictwem Apple Airplay2, Google Chromecast lub Roon endpoint. Ponadto Solo Uno można automatycznie aktualizować bezprzewodowo, aby zapewnić ulepszone funkcje przesyłania strumieniowego w przyszłości i lata przyjemności ze słuchania.

„Dostarczanie wyjątkowych doznań muzycznych jest siłą napędową wszystkiego, co oferujemy” - powiedział Scott Campbell, dyrektor sprzedaży i marketingu w ARCAM. „Chcieliśmy wydestylować naszą audiofilską wiedzę w wysokowydajny, łatwy w użyciu, a jednocześnie bardzo przystępny cenowo produkt do transmisji strumieniowej, który mógłby zapewnić wyjątkowy dźwięk szerokiemu gronu nowych odbiorców i zastosowań, a to nowe urządzenie robi to doskonale”.

Oddzielne wyjścia stereo i subwoofera Solo Uno zapewniają niezbędną dynamikę, separację i czystość sygnału. Nie pominięto również kwestii mechanicznych. Promieniujący minimalistycznym stylem, odlewana aluminiowa obudowa silnie wskazuje na jakość produktu. Wysokiej klasy obwody audio systemu zostały również pieczołowicie zoptymalizowane pod kątem niskiego poziomu szumów i minimalnych zniekształceń. Osiągnięto to, wykorzystując wszystkie dziesięciolecia ludzkich umiejętności audio zdobytych przez inżynierów z centrum doskonałości projektowej Arcam w Cambridge.

Podejście Solo Uno do systemu „przede wszystkim muzyka” sprawia, że ​​jest to lepsza opcja niż praktycznie wszystkie porównywalne cenowo i droższe produkty na rynku.

 

Subwoofer aktywny Kef Kube 10b

Poznaj nowy wymiar dźwięku dzięki najnowszemu Subwooferowi Kube. Zaprojektowany z najwyższą starannością najnowszy głośnik Kef pozwala na uzyskanie siły wybuchu bez wysiłku. Przetwornik umieszczono w obudowie zamkniętej. Technologia iBX dynamicznie poszerza głębię basu, odblokowując pełny potencjał mocy zarówno przy słuchaniu na niskich jak i maksymalnych poziomach głośności. Kube dostarczy zupełnie nowy, wciągający dźwięk, zarówno ze ścieżek muzycznych jak i kinowych.

 

 

Wciągający

Głęboko lub wcale, taka idea przyświecała konstruktorom nowych subwooferów. Inżynierowie opracowali system iBX. To inteligentny algorytm rozszerzania basu, który odblokowuje pełny potencjał niestandardowego przetwornika. Zapewnia niezrównaną precyzję i najwyższą synchronizację między wzmacniaczem, przetwornikiem i zamkniętą obudową.

Łatwa konfiguracja

Twój pokój, Twoje zasady. Subwoofery Kube oferują niezrównaną elastyczność konfiguracji. Dzięki szerokiej gamie wejść LFE, liniowych i głośnikowych, wyboru fazy i 3 ustawień korektora DSP, które pomogą dopasować urządzenie do dowolnego pomieszczenia, masz pełną kontrolę. Skonfiguruj Kube tam, gdzie najbardziej Ci odpowiada, dopasuj go do dowolnego głośnika głównego lub dowolnego systemu muzycznego i zacznij odkrywać nowe pokłady dźwięku.

Integracja

Jesteśmy po Twojej stronie. KEF jest prawdopodobnie jedynym wysokiej klasy producentem, który projektuje, konstruuje i montuje wzmacniacze, obudowy i przetworniki. Ten poziom integracji jest znakiem rozpoznawczym naszego zaangażowania w czyste brzmienie, a Kube pozostaje wierny temu ideałowi. To co dostajesz to przetwornik i wzmacniacz, które są tak perfekcyjnie dostrojone, że pracują w absolutnej harmonii.

 

 

Specyfikacja techniczna:

- Przetwornik: 250 mm (10")
- Pasmo przenoszenia: 24Hz - 140Hz (±3dB)
- Maksymalne ciśnienie akustyczne: 111dB
- Wzmacniacz: Klasa D
- Moc Wzmacniacza: 300W RMS
- Regulowany punkt odcięcia: 40Hz - 140Hz i LFE
- Wejścia: RCA, wejścia głośnikowe wysokopoziomowe
- Zasilanie: 100V - 120V / 220V - 240V ~ 50 / 60Hz
- Wymiary: 370 x 353 x 370mm
- Waga: 17.4kg