Arcam SA30 wzmacniacz zintegrowany Dekodowanie MQA 120 W mocy na kanał przy 8 Ω, 220 W przy 4 Ω

  • Dodaj recenzję:
  • 21457
  • Producent: Arcam
  • 10 790,00 zł
  • Negocjuj cenę
  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

WZMACNIACZ ARCAM SA30 Z NAGRODĄ EISA NAJLEPSZY PRODUKT 2020-2021

 

Firma ARCAM z dumą informuje, że jej wzmacniacz SA30 otrzymał nagrodę „EISA Best Buy Amplifier 2020-2021”. EISA (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) uznało zasilany klasą G i wyposażony w przesyłanie strumieniowe SA30 za jeden z najbardziej znaczących zintegrowanych wzmacniaczy stereo ARCAM, dołączając do takich jak historyczny A60 jego twórcy jako kolejny prawdziwie klasyczny dwukanałowy projekt z Cambridge specjalista na bazie.

Inteligentny wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30 klasy G obejmuje technologię korekcji pomieszczenia DIRAC Live, obsługę eARC i pełne dekodowanie MQA na swojej obszernej liście funkcji. Obsługuje również AirPlay 2, Google Chromecast i Roon. Instalatorzy niestandardowi mogą polegać na pełnej kontroli I / P, w tym Control4 i Crestron, a specjalnie zaprojektowana aplikacja MusicLife firmy ARCAM umożliwia odtwarzanie muzyki i sterowanie za pomocą urządzeń z systemem Android i iOS.

EISA to jedyne w swoim rodzaju stowarzyszenie zrzeszające 55 czasopism tematycznych z 29 krajów. EISA, znana na całym świecie z Europejskich Nagród EISA, powstała w 1982 roku i jest obecnie prawdziwie międzynarodową marką, której członkowie znajdują się w USA, Kanadzie, Indiach, Hongkongu / Chinach, Japonii i Australii.

Tegoroczny harmonogram oceniania EISA został wydłużony, dając grupom ekspertów EISA dodatkowy czas na przeprowadzenie kompleksowych testów, a także na udział w regularnych wirtualnych spotkaniach, które jak zawsze odbywały się w skrupulatnie ocenianych kategoriach. ARCAM docenia troskę, jaką tutaj wykonano i dziękuje EISA za jej zdolność adaptacji i dbałość o szczegóły.

„Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem nagrody EISA dla najlepszego produktu za nasz zintegrowany wzmacniacz SA30” - powiedział Scott Campbell, dyrektor sprzedaży w HARMAN Luxury Audio. „SA30 czerpie z niezrównanej doskonałości naszego ARCAM ze wzmocnieniem klasy G, aby zapewnić pięknie zbalansowaną moc, wraz z najnowocześniejszymi możliwościami przesyłania strumieniowego. Uznanie ze strony EISA jest zawsze mile widziane, a nasz zespół inżynierów bardzo zasługuje na pochwały ”

 

 

SA30 to inteligentny wzmacniacz zintegrowany oferujący imponujące 120 W ze wzmacniacza pracującego w klasie G, zapewniającego nienaganny dźwięk i pełną kontrolę nad głośnikami. Wyposażony w Dirac Live, najnowocześniejszą technologię korekcji akustyki pomieszczeń i w obsługę eARC, SA30 zapewnia niezrównane brzmienie i dźwięk zoptymalizowany pod kątem otoczenia.
W SA30 znajdziemy wszystkie najnowocześniejsze funkcje – klasa G została profesjonalnie zaimplementowana, dzięki czemu otrzymujemy najwyższą rozdzielczość dźwięku. Proste przesyłanie strumieniowe jest dostępne na urządzeniach mobilnych przy użyciu aplikacji wybranej przez Apple AirPlay2 lub Google Chromecast.

 

 

Seria HDA


Seria HDA bazuje na wszystkich dotychczasowych osiągnięciach i doświadczeniach firmy Arcam, jednego z najbardziej szanowanych brytyjskich producentów audio. To najlepsza seria urządzeń w historii Arcama – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy podzespołów i wykorzystaniu ogromnego doświadczenia jej inżynierów seria HDA jest spełnionym marzeniem melomana.

 

 

 

 

 

 

Arcam SA30 wzmacniacz zintegrowany

Firma Arcam, jedna z najbardziej znanych marek audio, zaprezentowała swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany, który jest jednocześnie jej topowym produktem.

 

 

Scott Campbell, dyrektor sprzedaży i marketingu Arcama, podczas inauguracji wzmacniacza podczas wystawy High End 2019 w Monachium mówił:

„SA30 reprezentuje nowy punkt odniesienia w dziedzinie wzmacniaczy stereofonicznych Arcama. Niezwykle utalentowany zespół inżynierów nie zostawił przypadkowi nawet najmniejszych detali. To świetnie zaimplementowana klasa G połączona z najnowszymi technologiami, jak: korekcją akustyki pomieszczenia, odtwarzaniem sygnałów cyfrowych wysokiej rozdzielczości, a także możliwością podłączenia wzmacniacza do systemów typu „custom”. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności.”

SA30 jest częścią serii HDA, w której uwagę zwraca fantastyczny projekt plastyczny, wyróżniający nową generację urządzeń tego producenta. Wzmacniacz zaprojektowany został wokół końcówek mocy pracujących w klasie G. To urządzenie o niezwykłej funkcjonalności, a wśród jego zalet należy wymienić łączność bezprzewodową i możliwość łatwej integracji w systemach typu „custom”. Znajdziemy w nim również topowy system korekcji akustyki pomieszczenia Diract Live, który pomoże wydobyć z urządzenia wszystko to, co najlepsze, także w pomieszczeniach o trudnej akustyce.

Przy aplikacji technologii „Class G” inżynierowie Arcama wykazali się niezwykłymi umiejętnościami. Dzięki nim SA30 może się pochwalić mocą na poziomie 120 W przy 8 Ω i aż 220 W przy 4 Ω, a to wciąż przy niewielkich rozmiarach. To, w skrócie, wzmacniacz hybrydowy – przy niewysokich mocach pracuje on w klasie A, kiedy to pojedynczy zasilacz pracuje na pełnych obrotach, a przy wyższym poborze prądu włącza się dodatkowy zasilacz, który zapewnia odpowiednie wysterowanie kolumn przy wysokiej amplitudzie sygnału. W rezultacie otrzymujemy piękne połączenie mocy i delikatności.

 

 

Przy tym poziomie dźwięku możemy połączyć SA30 z tyloma źródłami, ile nam przyjdzie do głowy. Wśród jego pięciu wejść analogowych jest wejście gramofonowe MM/MC, co oznacza, że urządzenie jest gotowe do odtwarzania płyt gramofonowych, a jego cztery wejścia cyfrowe uzmysławiają nam, że jednak mamy XXI wiek. Razem daje to wzmacniacz, który łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

 

Zwolennicy najnowocześniejszych systemów cyfrowych o wysokiej rozdzielczości będą zadowoleni z tego, że SA30 dekoduje MQA (Master Quality Authenticated), format plików dostępny w serwisie streamingowym TIDAL Master,

 

jak również fakt, że to Roon Endpoint, co z kolei oznacza, że przyjmuje sygnał audio z urządzeń cyfrowych wyposażonych w Roona. Jego sekcja DAC wyposażona jest w 32-bitowy przetwornik ESS Sabre ESS9038, dzięki czemu wszystkie źródła cyfrowe zostaną bezpiecznie przeprowadzone w świat analogowy.

 

 

Specyfikacja techniczna:

- Moc ciągła (RMS): 120W 8Ω, 220W 4Ω


- Klasa wzmacniacza: G
- Przetwornik DAC: ESS Sabre ESS9038
- Przedwzmacniacz gramofonowy
- AirPlay 2
- Wejście USB DAC
- Wejście optyczne: 2
- Wejścia koaksjalne: 2
- Wejścia RCA: 3
- Wyjście słuchawkowe: 3.5mm mini jack
- Złącze RS232C
- Wejście 3.5mm mini-jack AUX
- Pre Out 2xRCA
- Pilot

 

SA30 zapewnia również łączność bezprzewodową. Możemy oczekiwać bezproblemowej współpracy z AirPlay2, UPnP, streamerami i urządzeniami wyposażonymi w Chromecast, a wejście HDMI ARC (Audio Return Channel) powoduje, że SA30 jest maszyną nadającą się idealnie do współpracy z odbiornikiem TV. Profesjonaliści zajmujący się instalacjami „custom” będą zadowoleni z obecności kompletu łączy sterujących i kompatybilności z systemami Control4 i Crestron.

Technologiczne fajerwerki obejmują również Direct Live, pozwalając uzyskać z SA30 wszystko to, co najlepsze. Direct Live jest topowym rozwiązaniem, pozwalającym na korekcję akustyki pomieszczenia. To oprogramowanie obejmuje zaawansowaną analizę twoich kolumn i pokoju odsłuchowego, a także optymalizację dźwięku, zdejmując z dźwięku podkolorowania. Daje to użytkownikowi do ręki profesjonalne narzędzia, teraz dostępne również w jego domu

 

 

 

 

Jak działa Dirac Live® Room Correction?


Korzystając z mikrofonu do analizy systemu audio i pomieszczenia, oprogramowanie do kalibracji dźwięku wykorzystuje te dane do budowy modelu akustycznego środowiska odsłuchowego i wykrywa wady. Po dokładnej analizie, Dirac Live® koryguje zarówno aspekty czasowe, jak i amplitudowe podbarwienia dźwięku, aby zapewnić wyjątkowo nieskazitelne wrażenia słuchowe.

 

Ulepszona inscenizacja (lokalizacja wydarzeń dźwiękowych)

Lepsza klarowność i zrozumiałość muzyki i wokalu

Głębszy i mocniejszy bas bez rezonansów w całym obszarze odsłuch

 

SA30 wyposażony został w funkcje korekcji automatycznej konfiguracji głośników firmy Dirac Research. Za pomocą aplikacji na PC/Mac próbuje one ustawić
wszystkie niezbędne ustawienia głośników dla wszystkich głośników w systemie. Oblicza również wartości filtra korekcji pomieszczenia (Room EQ), aby
usunąć niektóre z najgorszych efektów częstotliwości rezonansowych w pokoju odsłuchowym.
Twój SA30 dostarczany jest z mikrofonem kalibracyjnym,który należy podłączyć do gniazda USB komputera PC lub Mac podłączonego do tej samej sieci co SA30 i
ustawić zgodnie z zaleceniami aplikacji Dirac Live for Arcam PC / Mac. Mikrofon ten odbiera specjalne dźwięki kalibracyjne generowane przez głośniki gdy uruchomiona
zostanie aplikacj a Dirac Live for Arcam. SA30 następnie analizuje sygnał i koryguje wszelkie częstotliwości rezonansowe w pomieszczeniu, które wymagają kontroli
przez filtrowanie.

 

https://www.dirac.com 

 

Test. http://highfidelity.pl/@main-3651&lang=